E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Radom

Warto zapamiętać:
– był to drugi mecz ćwierćfinałowy fazy play-off Tauron Ligi,
– wraz z fazą play-off rozpoczęła się charytatywna akcja siatkarek ŁKS – #PomagaMYwygrywaMY, wspierająca psy ze schroniska przy ulicy Marmurowej w Łodzi; drugim psem, dla którego grały Wiewióry była Sonia, która szybko znalazł nowy dom,
– w barwach Radomki występowały cztery byłe zawodniczki ŁKS: Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Aleksandra Szczepańska (Pasznik) oraz kontuzjowana Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęły łodzianki, wychodząc na trzy punktowe prowadzenie 7:4. Dzięki skutecznej grze w przyjęciu siatkarki ŁKS utrzymywały dwu-trzypunktowe prowadzenie (13:10, 17:14). Gdy na zagrywkę weszła Martyna Grajber, zawodniczki ŁKS powiększyły przewagę do stanu 20:14, utrzymały ją do końca partii, a ostatni punkt atakiem zdobyła Klaudia Alagierska.

Drugą partię również lepiej zaczęły Wiewióry (8:3). Gdy na zagrywkę weszła Klaudia Alagierska, przewaga łodzianek powiększyła się (17:12). Liczne zmiany po stronie rywalek nie przynosiły rezultatów, z każdą akcją to ŁKS był bliżej wygrania seta. W końcówce radomianki walczyły by odrobić straty, ale eŁKaeSianki były już nie do zatrzymania. Seta zakończyła atakiem Klaudia Alagierska 25:19.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły gospodynie 5:2, lecz gdy na zagrywkę weszła atakująca z Łodzi – Valentina Diouf, na tablicy wyników pojawił się remis 5:5. Liczne błędy po stronie rywalek oraz skuteczna gra w ataku siatkarek z Łodzi pozwoliły Wiewiórom osiągnąć dwu-trzypunktowe prowadzenie do stanu 19:17. Końcówka, jak w poprzednich partiach, tak i teraz należała do eŁKaeSianek, które były niemal bezbłędne w każdym elemencie gry (21:17). Ostatni punkt w meczu po błędzie przeciwniczek zdobyły łodzianki 25:21 i to one awansowały do półfinału Mistrzostw Polski.

MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 22 punkty.