E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 2:2

2022-10-07

Radom

Warto zapamiętać:
– drużyny umówiły się na rozegranie 4 setów, niezależnie od wyniku,
– ŁKS przystąpił do meczu bez 4 zawodniczek – Roberty Ratzke, Zuzanny Góreckiej, Kamili Witkowskiej i Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak,
– najwięcej punktów w ŁKS zdobyła Aleksandra Gryka (14).

Był to piąty sparing ŁKS, w okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny zdobywały punkt za punkt, jednak dzięki skutecznemu atakowi Lany Scuki, łodzianki wyszły na prowadzenie 10:8.
Skutecznie, na środku siatki grała Aleksandra Gryka i przewaga ŁKS rosła, przy stanie 15:10, trener Błażej Krzyształowicz poprosił o przerwę.
Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego, prowadzenie utrzymały do końca i to “Łódzkie Wiewióry” wyszły na prowadzenie w meczu 1:0 (25:20).

Początek drugiej partii należał do radomianek (4:1), a po dobrych zagrywkach Renaty Białej, gospodynie prowadziły już 10:4.
Łodzianki, część strat odrobiły przy mocnych zagrywkach Anastazji Hryszczuk (9:11).
Do końca partii, przeciwniczki kontrolowały grę na boisku i doprowadziły do remisu w meczu 1:1 (25:20).

Kolejną partię, dwoma skutecznymi blokami rozpoczęła Julita Piasecka.
ŁKS grał skutecznie w ataku, jednak miał problemy w przyjęciu zagrywki, dzięki czemu radomianki odrobiły straty (7:7).
Przez dłuższy czas trwała wymiana punkt za punkt, ale dzięki skutecznej grze w ataku Valentiny Diouf, eŁKaeSianki wyszły na prowadzenie 16:14.
Koniec seta, również był bardzo wyrównany, obie drużyny do stanu 23:23 zdobywały punkty seriami, jednak po błędzie w ataku Yilmaz, to ŁKS wyszedł na prowadzenie w meczu 2:1 (25:23).

Czwartego seta, zdecydowanie lepiej zaczęły przeciwniczki wychodząc na prowadzenie 4:0 i wtedy, trener ŁKS poprosił o przerwę.
Wiewióry odrobiły straty 9:9, jednak bardzo dobra gra w ataku radomianek, pozwoliła wyjść im na czteropunktowe prowadzenie.
Gdy po stronie drużyny z Łodzi doszło do zmiany w ataku (Diouf – Hryszczuk), po chwili na tablicy wyników widniał remis.
Radomianki, po dobrym bloku Justyny Łukasik, znów odskoczyła na dwa punkty (20:18) i w końcówce nie dały już sobie odebrać wygranej.
Gospodynie, po kiwce Murek wygrały 25:23 i cały mecz zakończył się remisem 2:2.