E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 3:0

Sezon 2021/2022 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2021-10-02

Radom

Warto zapamiętać:
– w drużynie z Radomia występowały cztery  byłe zawodniczki ŁKS z poprzednich sezonów: Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra (Pasznik) Szczepańska, Aleksandra Wójcik i Zuzanna Efimienko-Młotkowska,
– z powodu kontuzji palca u lewej ręki, Ivna Colombo nie była do dyspozycji trenera ŁKS,
– Weronika Sobiczewska zaliczyła swój debiut w Tauron Lidze, zdobywając 16 punktów.

Był to mecz drugiej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga (mecz pierwszej kolejki został przełożony na 27.10.2021). Była to 86. edycja mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 69 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Gospodynie w tej partii szybko wyszły na prowadzenie 13:7, 18:12. Utrzymały przewagę do końca i wygrały pierwszego seta 25:19.

Tego seta lepiej zaczęły łodzianki, które wyszły na prowadzenie 7:3. Dzięki dobrym zagrywkom Alexandry Lazić, radomianki odrobiły straty 10:10. Kolejna część meczu była wyrównany do stanu 20:20 obie drużyny zdobywały punkt za punkt. Skuteczna zmiana u gospodyń (Lazić – Marković) doprowadziła je do zwycięstwa w kolejnym secie i prowadziły już 2:0.

W tej partii radomianki dominowały na boisku 12:6. Zmiana Libero w ŁKS (Maj-Erwardt – Strasz) pozwoliła odrobić starty 15:15. Do stanu 24:24 obie drużyny seriami zdobywały punkty. Ostatni punkt po video weryfikacji zdobyły gospodynie, które wygrały całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania, została Katarzyna Zaroślińska-Król zdobywając 19 punktów. Najlepszą zawodniczką ŁKS, była Weronika Sobiczewska.