Enea PTPS Piła – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(15:25, 22:25, 25:21, 15:25)

Sezon 2019/2020 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2020-01-18

Piła

Był to mecz czternastej kolejki sezonu 2019/2020 rozgrywek Tauron Liga – 84. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 67. przeprowadzono w formule ligowym, a po raz 15. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

W pierwszym secie, ŁKS bardzo mocno zagrywał, dzięki czemu szybko wyszedł na powadzenie, które utrzymał do końca wygrywając partię 25:15.

W drugiej partii, obie drużyny zdobywały punkty seriami, ale to Wiewióry miały ciągle przewagę, którą utrzymały do końca i drugiego seta wygrały 25:22.

W trzecim secie, na boisku zadebiutowała nowa rozgrywająca Wiewiór – Valeria Caracuta. Podczas trzeciej partii, obie drużyny walczyły punkt za punkt. W końcówce to gospodynie wyszły na prowadzenie i wygrały tego seta.

Od początku czwartego seta, w miejsce Klaudii Alagierskiej, weszła Joanna Pacak, która zdobyła 9 punktów i zanotowała 100% skuteczności w ataku. W tym secie, Wiewióry dominowały na boisku, wygrywając ostatnią partię 25:15, co dało zwycięstwo w całym meczu 3:1.

MVP spotkania, została wybrana Monika Bociek, która zdobyła 19 punktów.