Enea PTPS Piła – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:20, 17:25, 22:25, 25:27)

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2021-03-06

Piła

Był to mecz 22. kolejki (ostatni mecz przed rundą play-off) sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Liga – 85. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 68. przeprowadzono w formule ligowym, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Pierwszego seta, lepiej zaczęły gospodynie, prowadząc 17:10, 21:15. Zawodniczki z Piły nie straciły przewagi i to one triumfowały w pierwszej odsłonie meczu.

W drugim secie, łodzianki miały dwu-trzypunktową przewagę 17:15. Zmiana w ŁKS (Zaroślińska-Król – Wawrzyńczyk) pozwoliła zwiększyć przewagę i wyrównać stan setów.

Trzecia partia, była bardzo zacięta do stanu 22:22. Wejście Aleksandry Wójcik na zagrywkę pozwoliło wygrać seta i objąć prowadzenie w meczu zespołowi ŁKS.

Czwarty set również był bardzo wyrównany (24:24). Skuteczny atak Agaty Wawrzyńczyk i blok Klaudii Alagierskiej doprowadził “Wiewióry” do zwycięstwa w meczu 3:1.

MVP spotkania, została wybrana Agata Wawrzyńczyk, która zdobyła 17 punktów.