Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

2020-12-21

Miejsce wydarzenia.
Kalisz

Opis.
Był to mecz czternastej kolejki sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Liga – 85 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 68 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Dzięki bardzo dobrym zagrywkom Aleksandry Wójcik, w pierwszym secie, ŁKS wywalczył wysokie prowadzenie 2:16.
Łodzianki utrzymały wysoką przewagę do końca partii, a ostatni punkt zdobyła skutecznym atakiem Katarzyna Zaroślińska – Król.

2. set.
W drugim secie, przy stanie 14:16, na zagrywkę weszła kapitan zespołu ŁKS, Katarzyna Zaroślińska – Król, która pozostała w polu serwisowym do końca partii.

3. set.
Przez cały trzeci set, “Łódzkie Wiewióry” utrzymywały trzy-czteropunktowe prowadzenie i to one mogły cieszyć się z trzech punktów w meczu.

MVP spotkania, została wybrana Katarzyna Zaroślińska – Król, z dorobkiem 22 punktów i skutecznością w ataku 61%.