Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2022-11-11

Kalisz

Warto zapamiętać.
W drużynie z Kalisza, wystąpiły dwie byłe zawodniczki ŁKS – Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Aleksandra Wójcik.

Był to mecz trzeciej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 70 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Mecz rozpoczął się od bloku kaliszanek na Valentinie Diouf, ale w następnej akcji skutecznym atakiem odpowiedziała Kamila Witkowska.
Od stanu 5:5 trzy punkty z rzędu zdobyły ełKaeSianki.
As serwisowy Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak, dał dwa punkty przewagi łodziankom (11:9), a delikatny plas Zuzanny Góreckiej, zwiększył prowadzenie do trzech „oczek” (14:11).
Przy stanie 17:17 Alessandro Chiappini dokonał podwójnej zmiany (Diouf – Hryshchuk i Ratzke – Gajer).
Piłkę setową dał Wiewiórom blok Kamili Witkowskiej, a w kolejnej akcji atak przestrzeliła minimalnie Aleksandra Rasińska i ŁKS wygrał seta 25:23.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki 5:5 i 10:10.
Gdy kolejny atak skończyła Diouf, zrobiło się 13:10 dla Łódzkich Wiewiór.
Po jednym z ataków Klaudii Alagierska-Szczepaniak, zespół ŁKS prowadził 17:10.
W końcówce seta, w miejsce Zuzanny Góreckiej pojawiła się Julita Piasecka i to właśnie ta zawodniczka okazała się autorką dwóch ostatnich punktów tego seta i Łódzkie Wiewióry wygrał 25:12.

W kolejną odsłonę lepiej weszły zawodniczki z Łodzi, które po bloku objęły prowadzenie (3:1).
Gdy zablokowana została Górecka, zrobiło się jednak 7:4 dla kaliszanek.
Łódzkie Wiewióry spokojnie odrabiały punkty, po ataku Valentiny Diouf zrobiło się po 9, a dwie punktowe zagrywki Kamili Witkowskiej, dały łodziankom prowadzenie 12:10.
W końcówce trener ŁKS, dokonał potrójnej zmiany – na boisku pojawiły się Julita Piasecka, Anastazja Hryshchuk i Angelika Gajer.
W końcówce dobrze zaprezentowała się Hryshchuk – zarówno w ataku, jak i bloku.
Autowe zagranie przeciwniczek zakończyło tę partię, wygraną ŁKS 25:17 i całego meczu 3:0.

MVP spotkania, została wybrana Zuzanna Górecka, która zdobyła 13 punktów.

– Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– Valentina Diouf,
– Zuzanna Górecka,
– Kamila Witkowska,
– Lana Scuka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero)
oraz Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer, Julita Piasecka i Natalia Dróżdż.
Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Adrian Chyliński.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

ŁKS Commercecon Łódź – Angelika Gajer i Zuza Efimienko-Młotkowska komentują mecz Energa MKS – ŁKS Commercecon