Eva Mori nową siatkarką ŁKS Commercecon Łódź

Łódź 2019

Sekcja.
Siatkówka kobiet

Data wydarzenia.
2019-06-15

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Związek Evy z siatkówką został przesądzony już w dzieciństwie. Jej siostra Nika, trenowała tę dyscyplinę w OK Neptun Kanal, a Eva przychodziła na treningi podawać piłki. Pierwszym trenerem Evy, był dziadek, były siatkarz, Franc Bukovec. Później Eva trenowała pod okiem swojej mamy Patricii, reprezentantki byłej Jugosławii.

W wieku 15 lat Eva Mori podpisała kontrakt z jedną z najlepszych drużyn ostatnich lat na Słowenii – Calcit Volley Kamnik. Dwa lata później, mając zaledwie 17 lat, przeniosła się do Włoch. Trzy lata spędziła w Foppapedretti Bergamo, rozwijając swoje umiejętności wśród takich gwiazd jak Paola Cardullo, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Eleonora Lo Bianco czy Freya Aelbrecht. W 2016 roku z Foppapedretii Bergamo Eva Mori zdobyła Puchar Włoch.

Rok później, Eva rozpoczęła przygodę z siatkówką francuską. Wraz z Béziers Volley wywalczyła mistrzostwo kraju. Mimo świetnego wyniku zdecydowała się na zmianę barw klubowych i podpisała kontakt z Volero Le Cannet. W sezonie 2018/2019 Volero dotarło do półfinału, w którym musiało uznać wyższość Racing Club de Cannes.

W 2014 roku Eva otrzymała powołanie do reprezentacji i wraz z nią zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy U-19. Została nagrodzona również tytułem najlepszej rozgrywającej mistrzostw. Trzy lata później Mori ponownie otrzymała indywidualną nagrodę dla najlepszej rozgrywającej, tym razem na mistrzostwach świata U-23 w Lublanie. Reprezentacja Słowenii została wówczas wicemistrzem globu.


Źródło informacji.
lkscommerceconlodz.pl / Facebook - ŁKS Commercecon Łódź

Autor.
Pompon08

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this