Eva Mori
siatkarka ŁKS Łódź w sezonie 2019/2020
Brązowa medalistka Mistrzostw Polski

Sekcja.
Siatkówka kobiet

Data urodzenia.
1996-03-13

Miejsce urodzenia.
Kanal ob Soči (Słowenia)

Osiągnięcia sportowe – klubowe:
– brązowy medal Mistrzostw Polski 2020,
– złoty medal Mistrzostw MEVZA 2014,
– brązowy medal Mistrzostw MEVZA 2013,
– puchar Włoch 2016,
– złoty medal Mistrzostw Francji 2018.

Osiągniecia sportowe – reprezentacyjne: 
– złoty medal na Olimpijskim festiwalu młodzieży Europy 2013,
– srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorek 2014,
– srebrny medal Mistrzostw Świata U23 2017.

Kariera Sportowa.
Związek Evy z siatkówką został przesądzony już w dzieciństwie. Jej siostra Nika trenowała tę dyscyplinę w OK Neptun Kanal, a Eva przychodziła na treningi podawać piłki. Jej pierwszym trenerem był dziadek, były siatkarz, Franc Bukovec. Później Eva trenowała pod okiem swojej mamy Patricii, reprezentantki byłej Jugosławii. W wieku 15 lat Eva Mori podpisała kontrakt z jedną z najlepszych drużyn ostatnich lat na Słowenii – Calcit Volley Kamnik. Dwa lata później, mając zaledwie 17 lat, przeniosła się do Włoch. Trzy lata spędziła w Foppapedretti Bergamo, rozwijając swoje umiejętności wśród takich gwiazd jak Paola Cardullo, Katarzyna Skowrońska-Dolata,Eleonora Lo Bianco czy Freya Aelbrecht. W 2016 roku z Foppapedretii Bergamo Eva Mori zdobyła Puchar Włoch.

Rok później Eva rozpoczęła przygodę z siatkówką francuską. Wraz z Béziers Volley wywalczyła mistrzostwo kraju. Mimo świetnego wyniku zdecydowała się na zmianę barw klubowych i podpisała kontakt z Volero Le Cannet. W sezonie 2018/2019 Volero dotarło do półfinału, w którym musiało uznać wyższość Racing Club de Cannes. W sezonie 2019/2020 reprezentowała barwy ŁKS, z którym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

W 2014 roku Eva otrzymała powołanie do reprezentacji i wraz z nią zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy U-19. Została nagrodzona również tytułem najlepszej rozgrywającej mistrzostw. Trzy lata później Mori ponownie otrzymała indywidualną nagrodę dla najlepszej rozgrywającej, tym razem na mistrzostwach świata U-23 w Lublanie. Reprezentacja Słowenii została wicemistrzem globu.

Prywatnie.
Jest żoną serbskiego siatkarza Danilo Pavlovic.


Źródło informacji.
lkscommerceconlodz.pl / Facebook - ŁKS Commercecon Łódź, tauronliga.pl, Wikipedia

Autor.
pompon08

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this