Fenerbahce Opet Stambuł – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:22, 25:16, 28:26)

Sezon 2022/2023 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

Rodzaj zawodów.
Puchary Europejskie

Sekcja.
Siatkówka kobiet

Data wydarzenia.
2023-02-15

Miejsce wydarzenia.
Berlin (Niemcy)

Warto zapamiętać:
– był to szósty i ostatni mecz ŁKS w grupie D Ligi Mistrzyń,
– z powodu żałoby narodowej w Turcji, spowodowanej trzęsieniami ziemi na terenie Syrii i Turcji, mecz odbył się w Berlinie, w późniejszym terminie niż planowano,
– mecz odbył się bez publiczności,
– w pierwszym secie, Klaudia Alagierska-Szczepaniak doznała kontuzji kolana, która wykluczyła ją z gry do stycznia 2024.

Opis.
Liga Mistrzyń 2022/2023 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 23. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

1. set.
Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły Łodzianki, które skutecznie grały atakiem, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 8:6. Dwa skuteczne bloki rywalek spowodowały, że na tablicy wyników widniał remis po 8 punktów, jednak świetne ataki Aleksandry Gryki ponownie dały Wiewiórom dwa „oczka” przewagi (13:11). Dwa udane bloki Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak pozwoliły Łódzkiej drużynie prowadzić 20:18. Chwilę później środkowa ŁKS, po akcji na siatce, wylądowała na stopie rywalki i została zniesiona z boiska z problemami z kolanem. Trudną sytuację EŁKaeSianek wykorzystały rywalki – Melissa Vargas uderzyła w kontrze, a w ostatniej akcji zablokowana kiwka Valentiny Diouf zamknęła seta.

2. set.
Drugą partię lepiej rozpoczęły Turczynki, które głównie dzięki skutecznym atakom Melissy Vargas wyszły na prowadzenie 10:6. W kolejnych akcjach punktowały Kamila Witkowska i Lana Scuka, Łódzkie Wiewióry walczyły o odrobienie strat. Kolejny mocny atak Melissy Vargas dał Fenerbahce prowadzenie 18:12. Turecki zespół swobodnie prowadził grę, w efekcie zwyciężając 25:16.

3. set.
Początek trzeciej partii lepiej wyglądał w wykonaniu Fenerbahce. Gdy zatrzymana została Aleksandra Gryka, Turecki zespół prowadził 4:2. EŁKaeSianki nie odpuszczały, dobrze zaatakowała Lana Scuka i mieliśmy remis 6:6. W kolejnych akcjach zespół ze Stambułu ponownie odskoczył na kilka punktów (12:8). Gdy blok obiła Anna Łazariewa, Turecka drużyna prowadziła 17:14. Skuteczna gra w bloku Łodzianek doprowadziła do remisu 19:19, do końca seta toczyła się walka punkt za punkt. ŁKS po błędzie w ataku Edy Erdem był na prowadzeniu (22:21), a po aucie Fiedorowcewej miał piłkę setową (24:22). Łodzianki nie wykorzystały tej szansy, a ostatnie chwile meczu należały do Rosjanki, która atakiem i późniejszym asem serwisowym zamknęła rywalizację.

MVP spotkania została wybrana Melissa Teresa Vargas, która zdobyła 31 punktów.

Skład ŁKS:
– Aleksandra Gryka,
– Valentina Diouf,
– Lana Scuka,
– Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– Roberta Ratzke,
– Zuzanna Górecka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Anastazja Hryshchuk, Julita Piasecka, Kamila Witkowska i Angelika Gajer.
Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Adrian Chyliński.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

Polsat Sport – skrót meczu 


Źródło informacji.
https://www.cev.eu/

Autor wpisu.
Pompon08

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this