Grot Budowalni Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 3:0

Sezon 2021/2022 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2022-03-06

Warto zapamiętać.
Były to szesnaste derby Łodzi w oficjalnych rozgrywkach.

Był to mecz dwudziestej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 69. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Spotkanie rozpoczęły lepiej Wiewióry 5:3, 10:7. Tej przewagi nie utrzymały, bowiem ich własne błędy pomogły rywalkom odrobić straty i w połowie seta na tablicy wyników był remis 13:13. Skutecznie grały w ataku siatkarki Budowlanych i odskoczyły na cztery punkty 20:16. Atak Moniki Fedusio zakończył partię wynikiem 25:22.

Drugą partię również lepiej zaczęły eŁKaeSianki 6:1 i o czas poprosił Trener Budowlanych. W efekcie, Wiewióry po chwili przegrywały 6:9. Skuteczna gra przeciwniczek w obronie i w kontratakach pozwoliła im wyjść na przewagę siedmiu oczek 22:15, by ostatecznie wygrać seta do 18.

Trzecią partię lepiej zaczęły siatkarki Budowlanych (4:1) i utrzymywały dwu-trzypunktowe prowadzenie do stanu 13:10. Trzy punktowe akcje Kamili Witkowskiej doprowadziły do remisu 13:13 i od tego momentu oba zespoły zacięcie walczyły o każdą piłkę (20:20). Dzięki skutecznym blokom Wiewióry wyszły na prowadzenie 22:20, ale przeciwniczki doprowadziły do remisu 23:23. Set rozstrzygnął się na przewagi, a tu lepsze okazały się zawodniczki Budowlanych.

MVP spotkania, została wybrana Martyna Łazowska, która zdobyła 5 punktów.