Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(15:25, 25:20, 14:25, 18:25)

Sezon 2019/2020 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2020-03-01

Był to mecz dwudziestej drugiej, a zarazem ostatniej kolejki sezonu 2019/2020 rozgrywek Tauron Liga – 84. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 67. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 15. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Pierwszy punkt w derbowym pojedynku zdobyła Klaudia Alagierska, która wykorzystała piłkę przechodzącą. EŁKaeSianki wyszły na prowadzenie 5:2 po ataku Aleksandry Wójcik, jednak rywalki doprowadziły do remisu dzięki Kraidubie (6:6). O czas trener Błażej Krzyształowicz poprosił po kiwce Evy Mori i udanym ataku Katariny Lazović. Łódzkie Wiewióry były jednak skoncentrowane i kontynuowały swoją dobrą grę. Przewagę 15:9 dla ŁKS dała Klaudia Alagierska, zaś po bloku na Kraidubie było już 17:10. Piłkę setową EŁKaeSianki miały dzięki Katarinie Lazović, która zbiła piłkę przechodzącą. Seta zakończyła Joanna Pacak, która zaskoczyła rywalki asem serwisowym (25:15).

Początek drugiej partii przebiegał pod dyktando ŁKS. Dzięki skutecznemu atakowi Katariny Lazović prowadziły 10:6. Powoli jednak Budowlane zaczęły odzyskiwać swój rytm gry. Remis 11:11 mieliśmy po ataku przyjmującej rywalek Kaiyi Ren. Gdy blok obiła Twardowska, Budowlane wyszły na prowadzenie 16:14. W końcówce Łódzkie Wiewióry próbowały jeszcze gonić wynik. Skutecznym atakiem popisała się Katarina Lazović, jednak przeciwniczki utrzymały koncentrację do końca. Atak Śmieszek ze środka zakończył seta wygraną Budowlanych 25:20.

Koncertowo rozpoczęły trzecią partię siatkarki ŁKS. Przy zagrywkach Aleksandry Wójcik doprowadziły do prowadzenia 5:0. Serię zakończył atak Kraiduby, jednak nadal prym wiodły biało-czerwono-białe. Gdy po obronie Krystyny Strasz, piłkę skutecznie zaatakowała Katarina Lazović, było już 10:3 dla Wiewiór. Przy stanie 16:7 dla ŁKS o czas poprosił trener Krzyształowicz. Jego zespół nic nie był w stanie poradzić na dobrze dysponowane Wiewióry. Trzecią partię wysoką wygraną 25:14 zakończyła Iza Kowalińska.

W czwartym secie od początku swój rytm gry narzuciły EŁKaeSianki. Po ataku Izabeli Kowalińskiej prowadziły 5:1, zaś aut Kraiduby dał im przewagę 9:3. Budowlane próbowały jeszcze ratować wynik, ale prowadzenie Wiewiór było już wysokie. Świetnie rozprowadzała piłkę Eva Mori, która mogła liczyć zarówno na dobre przyjęcie koleżanek, jak i ich skuteczność w ataku. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Wiewiór 25:18, a cały mecz wynikiem 3:1 dla ŁKS.

MVP spotkania, została wybrana Izabela Kowalińska, która zdobyła 22 punkty.