Warto zapamiętać:
– było to dwudzieste derbowe spotkanie w oficjalnych rozgrywkach ligowych,
– był to drugi mecz fazy play-off w walce o 3 miejsce Tauron Ligi.

1. set.
Pierwszą partię lepiej rozpoczęły rywalki 3:0, 5:2. Dzięki błędom rywalek przy siatce, Łódzkie Wiewióry wyrównały do stanu 11:11. Do stanu 18:18 obie drużyny walczyły punkt za punkt. Gdy na zagrywkę weszła Joanna Pacak, ŁKS wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie 22:17. Zawodniczki Budowlanych próbowały do końca odrobić straty (22:23), ale ostatni punkt skutecznym blokiem zdobyła Valentina Diouf.

2. set.
Początek drugiej partii był wyrównany, obie drużyny zdobywały punkt za punkt do stanu 7:7. Gdy na zagrywkę weszła Klaudia Alagierska, ŁKS wyszedł na sześciopunktowe prowadzenie 13:7 i o czas poprosił Trener przeciwniczek. Po przerwie ŁKS nadal grał skutecznie w ataku i prowadził 17:8. Zmiana w drużynie Budowlanych (Centka-Kędziora) pozwoliła przeciwniczkom zmniejszyć straty (18:20). Prowadzenie eŁKaeSianki utrzymały do końca, a seta atakiem zakończyła Martyna Grajber.

3. set.
Trzecia partia była bardzo wyrównana, obie drużyny do stanu 17:17 na zamianę wychodziły na prowadzenie. Skuteczna gra na siatce Any Cleger pozwoliła wyjść przeciwniczkom na trzy punktowe prowadzenie (20:17). Wysokie prowadzenie zawodniczki Grota utrzymały do końca, a ostatni punkt zdobyły dzięki błędnemu atakowi Weroniki Sobiczewskiej.

4. set.
Czwartą odsłonę meczu lepiej rozpoczęły przeciwniczki (6:2). Dzięki skutecznym atakom Klaudii Alagierskiej i Veronicy Jones-Perry ŁKS wyrównał do stanu 7:7. Mocne zagrywki, a następnie skuteczne ataki Valentiny Diouf pozwoliły Łódzkim Wiewiórom wyjść na wysokie prowadzenie 23:15. Ostatni punkt meczu zdobyły siatkarki ŁKS, dzięki autowej zagrywce Anny Lewandowskiej. ŁKS prowadził już w rywalizacji o brązowy medal 2:0.

MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 27 punktów.