Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

2021-10-16

Police

Warto zapamiętać.
Z powodu kontuzji palca u lewej ręki, Ivna Colombo, nie była do dyspozycji trenera ŁKS w tym spotkaniu.

Był to mecz czwartej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 69 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Początek spotkania był bardzo wyrównany.
Obie drużyny popełniały mało błędów i skutecznie grały w ataku do stanu 15:15.
Gdy na zagrywkę weszła Veronica Jones-Perry, łodzianki wyszły na prowadzenie 19:15.
Wiewióry prowadzenie utrzymały do końca, a ostatni punkt w secie asem serwisowym zdobyła Martyna Grajber.

Łodzianki szybko wyszły na prowadzenie 6:4, 16:14.
Gdy w końcówce partii na zagrywkę weszła Weronika Sobiczewska, ŁKS wyszedł na wysokie prowadzenie, które utrzymały do końca i w meczu prowadził już 2:0.

W tej partii od początku na boisku dominowały gospodynie 11:8, 15:8.
Łodzianki popełniały sporo błędów, dzięki czemu drużyna z Polic wygrała tego seta wynikiem 25:15.

Początek tego seta należał do policzanek, które wyszły szybko na prowadzenie 8:3.
Dzięki mocnym zagrywkom Klaudii Alagierskiej i skutecznym atakom Veroniki Jones-Perry, łodzianki odrobiły straty 17:17.
Błędy po stronie gospodyń, dały eŁKaeSiankom prowadzenie 21:17, a ostatni punkt atakiem zdobyła Veronica Jones-Perry, dzięki czemu łodzianki zwyciężyły po raz pierwszy w sezonie.

MVP spotkania została wybrana Veronica Jones-Perry.