Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-01-08

Szczecin

Warto zapamiętać.
W związku z nowym sponsorem Chemika Police – Netto, mecz został rozegrany w Netto Arenie, która mieści się w Szczecinie.

Był to mecz dziesiątej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 70 przeprowadzano w formule ligowej, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

W mecz lepiej weszły siatkarki ŁKS, które po nieudanym ataku Łukasik prowadziły 2:0. Policzanki jednak natychmiast wyrównały blokując Zuzannę Górecką. W bloku jednak lepiej spisywały się Wiewióry, co pozwoliło Im przeważać 6:3. Punktowa zagrywki Lany Scuka dała Łodziankom czteropunktowe prowadzenie 9:5. Przy stanie 11:6 dla ŁKS o czas poprosił trener Marek Mierzwiński, a po nim na 13:7 blok ustawiły Klaudia Alagierska-Szczepaniak i Valentina Diouf. Siatkarki ŁKS cały czas miały jednak przewagę, którą jeszcze udaną kiwką powiększyła Zuzanna Górecka (19:15). Chemik jednak poderwał się do walki po raz drugi, znakomicie w polu zagrywki zaprezentowała się Cipriano i zrobiło się 21:21. O czas poprosił trener Chiappini. W nerwowej końcówce lepsze okazały się policzanki, które triumfowały 26:24 po bloku Jovany Brakocević-Canzian.

Początek drugiej partii to wyrównana gra po obu stronach siatki. Po złym rozegraniu Roberty Ratzke na prowadzenie 4:3 wyszedł Chemik Police, ale w kolejnej akcji Brazylijka perfekcyjnie dograła piłkę, a w punkt atak zamieniła Klaudia Alagierska-Szczepaniak, a remis 6:6 mieliśmy, gdy Lana Scuka skończyła mocny atak. Gdy zablokowana została Zuzanna Górecka, przewaga Policzanek wzrosła do dwóch punktów. As serwisowy Brakocević-Canzian zwiększył prowadzenie gospodyń do trzech „oczek” (15:12), kiedy blok obiła Valentina Diouf, ŁKS mógł cieszyć się z remisu po 15. Trudną zagrywkę posłała  Lana Scuka, dzięki czemu EŁKaeSianki zyskały dwa punkty przewagi (18:16), ale szybko na 20:20 asem serwisowym wyrównała Cipriano. W końcówce Ełkaesianki wyszły na niewielkie prowadzenie (23:21), jednak po ataku Diouf w antenkę cała przewaga stopniała (23:23). Ponownie oglądaliśmy nerwową końcówkę, a wynik rozstrzygnął się po walce na przewagi. Łódzkie Wiewióry zwyciężyły 29:27 po punktowej zagrywce Roberty Ratzke.

Trzecia partia również rozpoczęła się od wyrównanej gry, a po ataku Valentiny Diouf było 5:5. Łodzianki odskoczyły na 9:6 w ustawieniu z Laną Scuką na zagrywce. Gdy Brakocević-Canzian zablokowała Valentinę Diouf, zrobiło się 14:11 dla gospodyń i o czas poprosił trener Alessandro Chiappini. Po przerwie Valentina Diouf przełamała ręce blokujących Chemika. Błąd w ataku Igi Wasilewskiej dał remis po 16 i tym razem grę przerwał trener Policzanek. Długą akcję zakończyła atakiem Kamila Witkowska i ŁKS wyszedł na dwupunktowe prowadzenie 19:17. Punkt z zagrywki Mairy Cipriano dał remis 20:20. Kolejne akcje należały jednak do Łodzianek, po ataku Zuzanny Góreckiej na 23:20 przerwę zarządził Marek Mierzwiński. Wynik seta na 25:22 ustaliła atakiem Klaudia Alagierska-Szczepaniak.

Nieco lepiej czwartego seta rozpoczęły Łódzkie Wiewióry, dzięki zepsutej zagrywce Martyny Czyrniańskiej prowadziły 4:2, a po ataku Valentiny Diouf zyskały trzy „oczka” przewagi (7:4). Siatkarki ŁKS w tej fazie seta przeważały praktycznie w każdym elemencie, kiedy piłkę w ataku wykorzystała Kamila Witkowska było 15:11. Wynik dla Chemika na moment nieco poprawiła Martyna Czyrniańska (13:15), ale to ŁKS grał zdecydowanie lepiej (17:13). Mocne uderzenie Valentiny Diouf utrzymało czteropunktową przewagę Łódzkich Wiewiór (21:17). W końcówce świetną zagrywką popisała się Klaudia Alagierska-Szczepaniak (24:19), a ostatni punkt dla ŁKS zdobyła atakiem Valentina Diouf (25:20).

MVP spotkania, została wybrana Klaudia Alagierska-Szczepaniak, która zdobyła 16 punktów, tym 6 blokiem.

Polsat Sport – skrót meczu

ŁKS Commercecon Łódź – Klaudia Alagierska Szczepaniak i Alessandro Chiappini po meczu z Chemikiem Police