Szamotuły

Opis.
Był to drugi mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Amica Cup.

Warto zapamiętać.
Trener ŁKS miał do dyspozycji 13 siatkarek. Zabrakło w składzie Katariny Lazović, która wraz z reprezentacją Serbii brała udział w Pucharze Świata w Japonii.

1. set.
Seta lepiej rozpoczęły Łodzianki, które po efektownym bloku Joanny Pacak prowadziły 5:2. Problemy w przyjęciu siatkarek ŁKS sprawiły, że to Chemik wyszedł na prowadzenie 11:8 i trener Marek Solarewicz przerwał grę. EŁKaeSianki próbowały gonić wynik. Dobrze w ataku spisywała się Monika Bociek, ale Policzanki atakami z środka często zdobywały punkty i cały czas miały niewielką przewagę (19:16). Łódzkie Wiewióry, dzięki mocnym atakom ze skrzydeł doprowadziły do remisu 20:20, a po bloku na Martynie Grajber wyszły na prowadzenie. ŁKS już do końca seta nie pozwolił zdobyć punktu przeciwniczkom i wygrał 25:20.

2. set.
Drugą partię również lepiej rozpoczęły Siatkarki ŁKS, wychodząc na prowadzenie 7:4.  Łodzianki cały czas miały niewielką przewagę, grając dobrze w obronie i utrudniając rywalkom wyprowadzanie ataków mocną zagrywką. EŁKaeSianki miały jednak problemy w przyjęciu, więc Policzanki doprowadziły do remisu 13:13. Po dwóch asach serwisowych Martyny Łukasik, Chemik prowadził już 16:13. ŁKS nie odpuszczał – po punktowej zagrywce Moniki Bociek odzyskał prowadzenie (19:18), a przy stanie 21:19 trener Akbas poprosił o przerwę. Końcówka partii toczyła się punkt za punkt. Piłkę setową blokiem zdobyła Joanna Pacak, a następnie to Ona zakończyła drugą partię atakiem.

3. set.
Początek trzeciej odsłony był wyrównany, jednak po ataku i asie serwisowym Aleksandry Wójcik Łodzianki odskoczyły na dwa punkty (9:7). Policzanki coraz częściej myliły się w polu zagrywki i w ataku, a ŁKS stawiał bardzo szczelny i skuteczny blok (13:8). Bloki Agnieszki Bednarek pozwoliły siatkarkom Chemika wyrównać (po 17). Skutecznie w ataku grała Monika Bociek i ŁKS znowu wyszedł na prowadzenie (21:18). Chemik obronił dwie piłki meczowe i po ataku Gyselle Silvy doprowadził do remisu 24:24. W końcówce na przewagi as serwisowy Agnieszki Bednarek dał wygraną Chemikowi 28:26.

4. set.
W secie czwartym trener Akbas poprosił o przerwę już przy stanie 6:5, po dwóch z rzędu skutecznych atakach EŁKaeSianek. Cały czas trwała wyrównana walka i żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. W zespole ŁKS coraz śmielej w ataku radziła sobie Daria Szczyrba, a po stronie Chemika punktowała z środka Irina Truszkina. Po asie serwisowym Moniki Bociek Wiewióry prowadziły 16:14. Dzięki atakom Silvy, Chemik doprowadził do remisu 18:18, a w końcówce rywalki po ataku Natalii Mędrzyk prowadziły 23:20. Seta zakończyła Martyna Łukasik i o wyniku meczu musiał zadecydować tie-break.

5. set.
Decydującą partię ŁKS rozpoczął od prowadzenia 4:1. Potem po mocnym ataku Darii Szczyrby było już 6:2 i dopiero wtedy szkoleniowiec Chemika przerwał grę. Przy zmianie stron boiska EŁKaeSianki miały już sześć punktów więcej od rywalek. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Aleksandra Wójcik i było już 12:6 dla Siatkarek z Łodzi. Piłkę meczową ŁKS dał blok Moniki Bociek na Martynie Grajber (14:6). Po chwili kolejny blok EŁKaeSianek zakończył mecz zwycięstwem podopiecznych trenera Marka Solarewicza.