Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0

2019-09-13

Miejsce wydarzenia.
Goleniów

Opis.
Był to pierwszy mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Goleniów Cup, odbywającego się w dniach 13-15 września w Goleniowie.

Warto zapamiętać:
– trener ŁKS miał do dyspozycji 11 siatkarek; zabrakło w składzie Aleksandry Wójcik i Klaudii Alagierskiej, które odpoczywały po Mistrzostwach Europy,
– MVP meczu została wybrana Ewelina Polak.

1. set.
Pierwszego seta rozpoczęły od mocnego uderzenia siatkarki Chemika Police (3:0), jednak po błędzie w ataku Iriny Trushkiny był już remis 3:3. Piłkę w aut bez bloku posłała Daria Szczyrba, co dało rywalkom prowadzenie 10:6. Przerwy brane przez Marka Solarewicza nie przynosiły planowanych rezultatów i ŁKS przegrywał już 10:18. Po atakach Ewy Kwiatkowskiej, Łódzkie Wiewióry zmniejszyły straty do pięciu punktów. Pierwszą partię zakończył atak Iriny Trushkiny (25:17).

2. set.
Drugi set w całości potoczył się pod “dyktando” siatkarek Chemika Police. W ekipie z Łodzi widać było jeszcze wyraźnie brak zgrania, co doskonale wykorzystały rywalki. Po autowym ataku Darii Szczyrby było 4:0 dla Chemika, jednak błyskawicznie Policzanki powiększyły przewagę do stanu 14:4. Udany atak Agnieszki Bednarek-Kaszy dał im prowadzenie 16:6, a w kolejnej akcji z piłką minęła się Ewa Kwiatkowska. Po bloku na Darii Szczyrbie, rywalki miały pierwszą piłkę setową na 24:8, a ostatecznie zwyciężyły 25:10 po nieudanej zagrywce Ewy Kwiatkowskiej.

3. set.
Rywalki dobrze czytały grę EŁKaeSianek, ustawiając szczelny blok i grając skutecznie w obronie. Po ataku Silvy objęły prowadzenie na 4:1. Sytuację próbowała ratować Monika Bociek, która najpierw obiła blok rywalek, a następnie zaserwowała asa (8:7 dla Polic). Po ataku Ewy Kwiatkowskiej na tablicy wyników widniał remis 10:10. Od stanu 13:13 zespół z Polic znów zaczął kontrolować grę. Atak Trushkiny dał im prowadzenie 17:14, a przy 19:15 o czas poprosił trener Marek Solarewicz. W końcówce dobrze na zagrywce zaprezentowała się Anna Łozowska, która zakończyła cały mecz asem serwisowym (25:18).