Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:21, 25:23, 25:22)

Sezon 2020/2021 - Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet

ŁKS Commercecon Łódź w turnieju finałowym                    Puchar Polski 2021.02.20                                Źródło: https://www.tauronliga.pl

Puchar Polski

2021-02-20

Nysa

Był to mecz półfinałowy rozgrywek o Tauron Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet, 64 edycji zmagań o Puchar Polski, odbywających się od 1932 roku. Mecz odbył się w ramach turnieju finałowego o Puchar Polski. Wzięły w nim udział oprócz drużyn ŁKS Commercecon Łódź i Grupa Azoty Chemik Police, także zespoły E.LECLERC MOYA Radomka Radom i Grot Budowlani Łódź, tworząc drugą parę półfinałową.

W pierwszym secie, wysoką przewagę osiągnęły siatkarki z Polic 19:10. Wejście na zagrywkę Katarzyny Zaroślińskiej-Król, pozwoliło odrobić łodziankom minimalnie straty, ale to zespół z Polic triumfował w tej partii.

Drugi set był bardzo wyrównany. Obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 23:23. Udana zmiana w Chemiku (Brakocevic-Canzian – Bałdyga), doprowadziła policzanki do zwycięstwa w tej odsłonie.

Przez cały trzeci set, zawodniczki z Polic miały dwu-trzypunktową przewagę. Utrzymały ją do końca i to one awansowały do finału Pucharu Polski.

MVP spotkania, została wybrana Jovana Brakočević-Canzian, która zdobyła 19 punktów. Najlepszą siatkarką ŁKS, została wybrana Ann Kalandadze z dorobkiem 14 punktów.