Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:22, 25:22, 25:20)

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2021-01-16

Police

Był to mecz szesnastej kolejki sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Liga – 85. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 68. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Dzięki mocnym zagrywkom Pauliny Bałdygi, siatkarki z Polic wyszły w pierwszym secie na prowadzenie 18:13. Zmiana w drużynie ŁKS (Alagierska – Pacak), pod koniec pierwszego seta, pozwoliła zmniejszyć przewagę 22:21. Następnie zmiana w drużynie Chemika (Mędrzyk – Stranzali) pozwoliła gospodyniom doprowadzić do zwycięstwa 25:22.

Przez cały drugi set, policzanki miały dwu-trzypunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca i prowadziły w meczu już 2:0.

W trzecim secie, na boisku dominowały gospodynie 17:11, tej przewagi już nie straciły i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:0.

MVP spotkania, została wybrana Marlena Kowalewska. Najlepszą siatkarką ŁKS, została wybrana Ann Kalandadze z dorobkiem 6 punktów.