Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:2
(25:19, 19:25, 25:21, 22:25, 15:10)

Sezon 2019/2020 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2020-02-23

Police

Był to mecz dwudziestej kolejki sezonu 2019/2020 rozgrywek Tauron Liga – 84. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 67. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 15. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Mecz rozpoczął się od wyrównanej rywalizacji punkt za punkt. Przełamanie nastąpiło dopiero po wejściu na zagrywkę Martyny Łukasik, które dało Chemikowi Police trzypunktowe prowadzenie (9:6). Różnica utrzymywała się aż do połowy seta, w której Łodzianki nie zdołały uniknąć błędu technicznego. Zaraz potem ich przeciwniczki uruchomiły także blok, co powiększyło straty ŁKS do aż pięciu punktów (12:17). Łódzkie Wiewióry poprawiły skuteczność w ataku i zmniejszyły dystans do zaledwie jednego oczka. W końcówce natomiast zaskoczyła zagrywką Marlena Kowalewska, która zdecydowanie przybliżyła Policzanki do wygranej w tej partii (21:18). Ostatecznie ich zwycięstwo przypieczętowało nieporozumienie po stronie zespołu z Łodzi (25:19).

Początek drugiej partii należał do przeciwniczek 6:3. Bardzo dobre zagrywki Klaudii Alagierskiej, pozwoliły zmniejszyć dystans do jednego oczka. Zagrywka miała także duże znaczenie w kolejnej fazie tego seta. As serwisowy Gyselle Silvy Franco przywrócił bowiem trzypunktowe prowadzenie Chemika (12:9). Błędy własne gospodyń przełożyły się zaraz na wyrównanie wyniku. W okolicach końcówki to natomiast Łodzianki miały o dwa oczka więcej (18:16)i o czas prosił trener Ferhat Akbas. Bardzo dobre ataki Katariny Lazović pozwoliły ŁKS powiększyć przewagę. W związku z tym po ataku Izabeli Kowalińskiej to siatkarki z Łodzi mogły się cieszyć z wygranej (25:19).

Trzecią partię lepiej otworzyły zawodniczki z Polic (2:0), wśród których dobrą zagrywką zaskoczyła przeciwniczki Marlena Kowalewska. Wśród Łodzianek zaczęła się natomiast świetnie spisywać Izabela Kowalińska i po chwili to ŁKS wysunął się na prowadzenie (5:3). W okolicach połowy seta szczególnie uaktywniła się Gyselle Silva i ponownie to policzanki miały o dwa oczka więcej (13:11). Zarówno po jednej jak i po drugiej stronie pojawiały się jednak błędy, które przywróciły remis. W okolicach końcówki wyszły na prowadzenie siatkarki z Chemika (19:17). Kolejne ataki ze skrzydeł w wykonaniu przeciwniczek doprowadziły do ich zwycięstwa w trzeciej partii.

Czwartą odsłonę meczu lepiej rozpoczęły Łodzianki, wychodząc na prowadzenie 6:4. EŁKaeSianki natomiast korzystały również z atutów zagrywki w wykonaniu Evy Mori, która powiększyła ich przewagę do aż pięciu oczek. W końcówce nie brakowało natomiast niezwykle emocjonujących i długich wymian. Chemik Police wykazał dużą determinację w obronie i doprowadził do wyrównania 21:21. W decydującym momencie świetną zagrywką popisała się jednak Klaudia Alagierska i to w zasadzie dzięki niej ŁKS cieszył się ze zwycięstwa (25:22) oraz przedłużenia tego meczu o jeszcze jeden set.

5. set.
Tie-break lepiej rozpoczął Chemik Police od ataków Silvy (3:1). Z czasem wśród Łodzianek pojawiały się błędy na siatce, co powiększyło jedynie przewagę gospodyń. Po zmianie stron Policzanki przestały sobie jednak tak dobrze radzić (8:7).  Dobra passa Chemika powróciła natomiast, gdy na zagrywce pojawiła się Kowalewska. Wypracowane dzięki niej zdobycze punktowe okazały się ostatecznie kluczowe i po ataku Wilmy Salas to gospodynie cieszyły się z wygranej w decydującej partii (15:10).

MVP spotkania, została wybrana Paulina Maj-Erwardt z przyjęciem pozytywnym na poziomie 71%. Najwięcej punktów dla ŁKS, zdobyła Katarina Lazović – 24.