Hubert Hoffman
Prezes ŁKS Commercecon Łódź od 2010 roku

Sekcja.
Siatkówka kobiet

Data urodzenia.
1970-07-04

Miejsce urodzenia.
Łódź

Osiągnięcia sportowe jako Prezes: 
– srebrny medal Mistrzostw Polski 2018,
– złoty medal Mistrzostw Polski 2019, 2023,
– brązowy medal Mistrzostw Polski 2020, 2021, 2022.

Osiągnięcia organizacyjne.
W 2010 roku powołano do życia Stowarzyszenia ŁKS Siatkówka Żeńska, który stał się kontynuatorem tradycji Łódzkiego Klubu Sportowego. Rok później udało się wykonać pierwszy krok – ŁKS powrócił do rozgrywek na szczeblu centralnym (awans do II ligi – trzeci poziom w hierarchii rozgrywek). W 2014 zespół wywalczył awans do I ligi, a dwa lata później awans do ekstraklasy po 23 latach!

W pierwszym sezonie w Orlen Lidze zespół pod nazwą ŁKS Commercecon Łódź spisał się naprawdę dobrze. Pod wodzą słowackiego trenera Michala Maska Ełkaesianki zajęły 6. miejsce. W sezonie 2017/2018 Łódzkie Wiewióry we własnej hali odebrały srebrny medal Mistrzostw Polski, oraz awansowały do finału Pucharu Polski w Nysie, w którym uległy zespołowi Budowlanych.

W kolejnym sezonie ŁKS reprezentował Łódź w Lidze Mistrzyń, mierząc się z takimi przeciwnikami jak: Imoco Volley, Schweriner SC, czy Savino Del Bene Scandicci. Końcówka sezonu 2018/2019 była bardzo udana w wykonaniu Łódzkich Wiewiór, co sprawiło, że ŁKS awansował do finału Mistrzostw Polski. W finale zmierzył się z lokalnym rywalem – Grot Budowalni Łódź. Trzy mecze finałowe wystarczyły, aby ŁKS zdobył po 36 latach złoty medal Mistrzostw Polski.

Sezon 2019/2020 zaskoczył wszystkich, zakończył się on po rundzie zasadniczej, a ŁKS Commercecon Łódź ostatecznie zajął 3. miejsce w klasyfikacji. Decyzją władz Polskiej Ligi Siatkówki w TAURON Lidze przyznano medale na podstawie tej właśnie klasyfikacji, a to oznaczało brązowy medal mistrzostw Polski!

W sezonie 2020/2021 ŁKS Commercecon po rundzie zasadniczej zajęły 4. miejsce. W rywalizacji ćwierćfinałowej pokonały BKS Bostik Bielsko-Biała, ale w półfinale musiały uznać wyższość Developresu SkyRes Rzeszów. O brązowy medal przyszło mierzyć się z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Po dwóch spotkaniach to rywalki były o krok od medalu, jednak wtedy Ełkaesianki obudziły w sobie ogromnego ducha walki. Doprowadziły do remisu w rywalizacji, a w piątym meczu pokonały Radomkę na ich boisku 3:0. Tym samym nasz klub wywalczył czwarty medal mistrzostw Polski z rzędu. W sezonie 2021/2022 nie udało się wywalczyć trofeum w Pucharze CEV czy Pucharze Polski, to w rywalizacji o brązowy medale mistrzostw Polski Łódzkie Wiewióry staneły do walki z Grot Budowlanymi Łódź. W najważniejszych meczach ŁKS Commercecon nie zawiódł. W rywalizacji do trzech wygranych zespół Michała Cichego nie oddał przeciwniczkom ani jednego meczu, tracąc w sumie tylko dwa sety. W sezonie 2022/2023 Hubertowi Hoffmanowi udało się stworzyć zespół, który po raz trzeci w historii zdobył złoty medal Mistrzostw Polski dla ŁKS.

Prywatnie.
Właściciel firmy Commercecon.


Źródło informacji.
lkscommerceconlodz.pl / Facebook - ŁKS Commercecon Łódź

Autor.
pompon08

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this