IŁ Capital Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź 3:2

Sezon 2021/2022 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2021-11-28

Legionowo

Warto zapamiętać:
– w barwach drużyny z Legionowa, wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Daria Szczyrba,
– funkcję pierwszego trenera, sprawował Bartłomiej Bartodziejski, z powodu choroby Michala Maska.

Był to mecz dziesiątej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 69 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Początek spotkania był wyrównany do stanu 5:5, jednak w kolejnych akcjach inicjatywę przejęły gospodynie wychodząc na prowadzenie 11:8 i 15:11.
Gdy na zagrywkę weszła Yaprak Erkek, podpieczne Alessandro Chiappiniego wywalczyły przewagę 24:17, którą utrzymały do końca seta wygrywając tę partię 25:18.

W drugim secie, łodzianki poprawiły grę i uzyskały trzy oczka przewagi 8:5.
Gdy na zagrywkę weszła Kamila Witkowska, ŁKS wywalczył wysokie prowadzenie 18:12.
Gospodynie walczyły do końca by odrobić straty, ale ostatni punkt zdobyła skutecznym blokiem Kamila Witkowska i to ŁKS wygrał seta 25:19.

Gospodynie szybko odskoczyły od ŁKS na cztery punkty 8:4.
W połowie seta, po ataku Gyselle Silvy Franco, różnica wynosiła już siedem oczek 14:7.
Mocne serwisy, po stronie drużyny z Legionowa powodowały problemy z przyjęciem w zespole z Łodzi, przez co przewaga się powiększała 16:8 i 20:12.
Choć w końcówce, łodzianki odrobiły część strat 23:18, to nie udało im się odmienić losów seta, którego punktowym blokiem na Klaudii Alagierskiej zakończyła Maja Tokarska 25:20.

Czwartego seta lepiej rozpoczęły Wiewióry 6:4.
Gospodynie odrobiły straty i wyszły na chwilę na prowadzenie 8:7, jednak w kolejnych akcjach skuteczniejsze były siatkarki z Łodzi i ponownie odskoczyły na trzy oczka 14:11.
Skuteczne bloki środkowych ŁKS, pozwoliły powiększyć przewagę 18:11, wysokie prowadzenie utrzymały do końca, a ostatni punkt w secie, zdobyła atakiem Veronica Jones-Perry.

5.set.

Decydująca partia zaczęła się od prowadzenia legionowianek 4:2, a przy zmianie stron IŁ Capital prowadził 8:6.
Łodzianki odrobiły straty i doprowadziły do remisu 13:13, ostatnie dwa punkty zdobyły gospodynie i to one zwyciężyły w całym meczu 3:2.

MVP spotkania, została wybrana Izabela Lemańczyk.

Najlepszą zawodniczką ŁKS, została wybrana Roberta Ratzke.