ITA Tools Stal Mielec – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

2024-02-04

Miejsce wydarzenia.
Mielec

Opis.
Był to osiemnasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2023/2024 rozgrywek Tauron Ligi – 88. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać:
– w meczu udziału nie wzięła kontuzjowana Zuzanna Górecka,
– w drużynie z Mielca wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Katarzyna Bryda.

1. set.
Spotkanie w Mielcu ŁKS rozpoczął z wysokiego „c”. Po ataku Aleksandry Dudek i mocnych zagrywkach Julity Piaseckiej Wiewióry prowadziły 4:0 i o czas poprosił trener Mateusz Grabda. Po tej przerwie jeszcze dwa „oczka” powędrowały na konto Łodzianek i dopiero wtedy przełamały się gospodynie. Gdy punkt z ataku zdobyła Julita Piasecka, zrobiło się 12:6 dla ŁKS. O kolejny czas trener Grabda poprosił przy stanie 16:9 dla EŁKaeSianek. Skuteczny atak z jednej nogi Soni Stefanik dał Łódzkim Wiewiórom 22. punkt (22:14). Finalnie Łodzianki wygrały 25:16 po świetnej zagrywce Pauliny Zaborowskiej.

2. set.
Początek drugiej partii również należał do Łodzianek. Punktowa zagrywka Zaborowskiej dała im prowadzenie 3:1. Tym razem gospodynie nie dały się jednak zaskoczyć. Nie tylko odrobiły straty, ale po ataku Soni Kubackiej wyszły na prowadzenie 9:6. Zepsuty atak Piaseckiej dołożył kolejne „oczko” na konto rywalek, a po punkcie zdobytym przez Katarzynę Brydę o czas musiał prosić Alessandro Chiappini (13:7). Po ataku Valentiny Diouf ŁKS zmniejszył straty do czterech punktów i o czas poprosił trener Grabda. Skutecznie zaatakowała Emilia Mucha i rywalki wróciły do wysokiej przewagi (18:12). Błąd po stronie EŁKaeSianek dał Stali prowadzenie 21:15. Gospodynie nie dały odebrać sobie wypracowanej przewagi i po ataku Muchy zwyciężyły 25:19.

3. set.
Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów, ale pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły Wiewióry (5:3). Szybko o czas poprosił trener Mateusz Grabda. Przerwa przyniosła efekty, bowiem rywalki doprowadziły do remisu po 5. Z czasem EŁKaeSianki złapały swój rytm gry i po ataku Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak wyszły na prowadzenie 15:10. Gdy przepychankę na siatce wygrała Sylwia Kucharska, o czas musiał prosić trener Chiappini, bowiem Łódzki zespół miał już tylko trzy „oczka” przewagi. W końcówce Wiewióry miały problemy, jednak blok Alagierskiej-Szczepaniak na Gierszewskiej zamknął partię ich wygraną 25:23.

4. set.
Początek czwartego seta to gra punkt za punkt. Po ataku Weroniki Gierszewskiej Stal wyszła na prowadzenie 5:2, które następnie urosło do stanu 10:7. O czas poprosił trener Chiappini. Gdy w ataku pomyliła się Alagierska-Szczepaniak, Mielczanki prowadziły 13:8. Po ataku Diouf straty ŁKS zmalały do trzech „oczek”. Przy stanie 23:19 o kolejny czas poprosił trener Chiappini. Finalnie gospodynie wygrały 25:20.

5. set.
W tie-breaku punktowa zagrywka Dudek dała Łodziankom prowadzenie 3:1 i o czas szybko poprosił trener Grabda. O drugą przerwę szkoleniowiec Mieleckiej Stali poprosił po dwóch kolejnych „oczka” dla rywalek. Atak Amandy Campos dał Wiewiórom prowadzenie 8:3. Po zmianie stron przewaga EŁKaeSianek stopniała do trzech punktów. Po błędzie Muchy ŁKS miał piłkę meczową przy stanie 14:8. Spotkanie zakończył blok Kamili Witkowskiej na Musze(15:8).

MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf z dorobkiem 24 punktów.