IV Piątka Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli

Zduńska Wola 2021

Bartosz Strojkowski, Rafał Kaszubski i Adam Filipiak po pierwszym okrążeniu.

Rodzaj zawodów.
zawody / turniej

Sekcja.
Łódź Kocha Sport

Data wydarzenia.
2021-06-13

Miejsce wydarzenia.
Zduńska Wola

Opis.
IV Pomarańczowa Piątka w Zduńskiej Woli zorganizowana przez Rajsport Active odbyła się 13.06 i trzynastka wcale nie była dla nas pechowa, a wręcz przeciwnie! Do Zduńskiej Woli wybraliśmy się tradycyjnie po nowe „życiówki”, ale także by powalczyć w klasyfikacji drużynowej. Biegacze do pokonania mieli 2 pętle, na których znajdował się na pozór niegroźny podbieg, jednakże w połączeniu z silnym wiatrem stanowił nie lada przeszkodę.

Na pierwszy ogień ruszyli prowadzeni przez Rafała, Bartosz z Adamem. Jak wspomniał przed startem KaszubRun, mógłby powalczyć o kategorię, ale są rzeczy ważne i ważniejsze, stąd chęć pomocy i „zającowania” dla Adama. Pierwsze kilometry wszystko zgodnie z planem i założony wynik – 18:45 – był w zasięgu ręki. Na drugim okrążeniu swoje tempo podkręcił Bartosz, który de facto nie znał swoich czasów z powodu braku zegarka. Tego dnia Rafał cały czas prowadził i motywował Adama. Zagrzewające do walki okrzyki nie poszły na marne i cel został osiągnięty – 18:42 na mecie i pierwsza nowa życiówka stała się faktem.

Chęć poprawy swojego najlepszego  czasu, przejawiał również Wojtek, jednakże jak sam wspomniał na mecie, musi jeszcze popracować nad motoryką, by być gotowym o walkę po nowe PB. Na osłodę pozostało trzecie miejsce w kategorii M50. Drugą życiówkę i jednocześnie drugie podium w kategorii, na nasze konto zapisała Aneta, najszybsza wśród Pań K40. Paulinie natomiast zabrakło zaledwie 17 sek. do poprawy swojego najlepszego rezultatu w biegach na 5 km. Jednakże, jak na pierwszy start od 9 miesięcy, było bardzo dobrze i widać, że plan treningowy działał.

Stawkę naszych zawodników zamykał jubilat – Piotr, który mimo naszych szczerych życzeń, w tym dniu życiówki nie osiągnął, ale co się odwlecze to nie uciecze. Wreszcie mogliśmy święcić ostatni triumf tego dnia, jakim było trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, tracąc niewiele ponad minutę do drugiego miejsca na podium i notując przewagę ponad trzech minut nad czwartą drużyną.


Źródło informacji.
https://www.facebook.com/LodzKochaSport/

Autor wpisu.
Adam Filipiak

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this