Jan Kuźma
nowym piłkarzem ŁKS Łódź

Łódź 2021

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2021-06-26

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Jan Kuźma został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. 18-letni defensywny pomocnik, podpisał czteroletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

Nowy zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego urodził się 1 czerwca 2003 roku w Nowym Sączu. Wychowanek Dunajca Nowy Sącz na początku 2019 roku dołączył do czwartoligowych rezerw zespołu z południa Polski (wcześniej występował w juniorskich drużynach Sandecji), a w lutym ubiegłego roku do pierwszoligowej drużyny „Biało-czarnych”. Od tego momentu Jan Kuźma rozegrał czternaście spotkań w Fortuna 1 Lidze (w tym dziewięć w niedawno zakończonym sezonie), zdobył jedną bramkę (w wygranym przez Sandecję 2:1 meczu z Puszczą Niepołomice), a do tego dołożył występ w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Młody zawodnik, występujący ostatnio w Sandecji zwykle w roli defensywnego pomocnika, w sezonie 2020/2021 rozegrał w sumie 518 minut i pięciokrotnie rozpoczynał zawody w wyjściowej jedenastce.

– Bardzo się cieszę, że podpisałem umowę z ŁKS. Chcę się rozwijać. Klub przedstawił plan na mnie. Teraz spróbuję powalczyć o miejsce w składzie – mówi Jan Kuźma, który za swoje atuty uważa m.in. warunki fizyczne, siłę i uderzenie z dystansu.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this