KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(18:25, 24:26, 25:23, 19:25)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-03-02

Ostrowiec Świętokrzyski

Był to dwudziesty pierwszy mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Mecz dobrze rozpoczął się dla siatkarek ŁKS, które po skutecznym ataku Moniki Bociek prowadziły już 5:1. Po kolejnym punkcie Wiewiór trener Frantisek Bockay postanowił przerwać grę, ale EŁKaeSianki nie zamierzały zwalniać. Grały dobrze blokiem, a po ataku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej prowadziły już 12:4. Gospodynie przy zagrywkach Justyny Wojtowicz odrobiły wprawdzie trzy punkty. Jednak Łodzianki szybko ponownie złapały rytm gry i trener Bockay poprosił o drugą przerwę przy stanie 9:15. Kinga Kasprzak miała ogromny problem z przebiciem się przez Łódzki blok. Siatkarki ŁKS cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę (15:21). Coraz lepiej w polu zagrywki i w ataku spisywała się Daria Szczyrba. Seta wynikiem 25:18 zakończył autowy serwis Kolety Łyszkiewicz.

Łodzianki równie dobrze rozpoczęły kolejną partię, wykorzystując błędy rywalek i problemy w przyjęciu KSZO wygrały pierwsze cztery wymiany. Drużynę gospodyń do walki próbowała poderwać grająca na pozycji atakującej Justyna Wojtowicz. Po jej ataku strata KSZO zmalała do dwóch punktów (7:9). Gospodynie nie zwalniały i po ataku Swietłany Dorsman doprowadziły do remisu 12:12, a po ataku Kolety Łyszkiewicz wyszły na prowadzenie. Trener Michal Masek przerwał grę, a jego zawodniczki szybko wróciły do swojej gry. Bo bloku na Kindze Kasprzak prowadziły 18:16, jednak Ostrowczanki znów doprowadziły do remisu 21:21. Po bloku Dorsman na Regiane Bidias KSZO miało piłkę setową przy stanie 24:22, ale EŁKaeSianki doprowadziły do remisu. Potem Monika Bociek zatrzymała blokiem Kingę Kasprzak, a ostatniej sytuacyjnej piłki gospodynie nie dały rady obronić i ŁKS prowadził 2:0.

Na początku trzeciej partii mocne zagrywki Kingi Kasprzak dały prowadzenie zespołowi KSZO 3:1, ale po chwili po ataku Darii Szczyrby był już remis. Dobrze też spisywała się w polu zagrywki i po jej asie serwisowym ŁKS prowadził 9:7. Kolejne trzy wymiany wygrały jednak rywalki i to one objęły prowadzenie. Łodzianki popełniały proste błędy, psuły zagrywki. Przy stanie 14:12 dla przeciwniczek o przerwę poprosił trener Masek. Niewiele to jednak pomogło, gospodynie dobrze broniły i były skuteczne w kontrataku. Po ataku Kolety Łyszkiewicz KSZO prowadziło już 18:13, a Łodzianki były coraz bardziej bezradne. Po bloku na Izabeli Kowalińskiej przy stanie 22:15 dla rywalek drugą przerwę wykorzystał trener Michal Masek, ale niewiele to zmieniło. Gospodynie nie wykorzystały dwóch piłek przy stanie 24:19. O przerwę poprosił jeszcze Frantisek Bockay, a po dwóch kolejnych wykorzystał drugi czas. Po powrocie na boisko Regiane Bidias zdobyła jeszcze dwa kolejne punkty zagrywką i dopiero atak Łyszkiewicz zakończył seta wynikiem 25:23 dla KSZO.

Po wyrównanym początku czwartej partii na prowadzenie 7:4 wyszły siatkarki KSZO. Protestujący przeciwko niekorzystnym decyzjom sędziowskim trener Michal Masek został ukarany żółtą kartką, a na tablicy wyników gospodynie miały już pięć punktów przewagi. Sygnał do odrabiania strat w Łódzkiej ekipie dała wprowadzona na boisko na pozycję przyjmującej Agata Wawrzyńczyk i ŁKS doprowadził do remisu 11:11. Gdy po ataku Regiane Bidias łodzianki prowadziły już 15:13, na przerwanie gry zdecydował się trener Frantisek Bockay. Ostrowczanki miały ogromny problem z zagrywkami brazylijskiej przyjmującej ŁKS i przewaga Wiewiór wzrosła do czterech punktów (13:17). W końcówce Łodzianki już nie wypuściły swojej szansy z rąk. Po zagrywce w siatkę Dorsman ŁKS miał piłkę meczową przy stanie 24:18, skutecznie jeszcze zaatakowała Kinga Kasprzak, ale po chwili mecz wynikiem 3:1 dla ŁKS zakończyła atakiem z drugiej linii Agata Wawrzyńczyk.

MVP spotkania została wybrana Monika Bociek, która zdobyła 12 punktów.