La Laguna Teneryfa – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Sezon 2022/2023 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

San Cristóbal de La Laguna (Teneryfa)

Warto zapamiętać.
Był to drugi mecz ŁKS w grupie D Ligi Mistrzyń.

Opis:
Liga Mistrzyń 2022/2023 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 23. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie 11:8, potem jednak EŁKaeSianki zdobyły serią sześć punktów z rzędu i prowadziły już 14:11. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego coraz pewniej czuły się w bloku i szybko powiększały swoją przewagę (18:12). Po kolejnym skutecznym bloku Łodzianki prowadziły już 21:14. W końcówce seta na boisku pojawiły sią Angelika Gajer i Anastazja Hryszczuk, a ŁKS piłkę setową po błędzie rywalek miał już przy stanie 24:17. Po chwili Kamila Witkowska zdobyła punkt asem serwisowym i Łódzkie Wiewióry objęły prowadzenie w tym meczu.

Na początku drugiej partii siatkarki z Teneryfy znów walczyły z Łodziankami jak równy z równym do stanu 6:6. Potem atak Lany Scuki i as serwisowym Valentiny Diouf pozwoliły Siatkarkom z Łodzi na niewielką przewagę, którą jednak szybko straciły. Po dwóch asach serwisowych Roberty Ratzke Wiewióry prowadziły już 14:11 i potem spokojnie utrzymywały kilkupunktową przewagę. Po ataku Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak było już 18:13, potem jednak gospodynie zaczęły powoli odrabiać straty (20:23). W końcówce zespół ŁKS utrzymał koncentrację i po dwóch atakach Valentiny Diouf wygrał tę partię do 21.

W kolejnym secie wyrównana gra trwała do stanu 7:7. Potem znów ataki Lany Scuki i Valentiny Diouf dały trzypunktową przewagę zespołowi ŁKS i trener gospodyń musiał przerwać grę. ŁKS grał spokojnie, a trener Alessandro Chiappini dał szansę gry wszystkim zawodniczkom, które zabrał na Wyspy Kanaryjskie. Po bloku Aleksandry Gryki Łodzianki prowadziły już 20:12, a piłkę meczową ŁKS miał przy stanie 24:15 po błędzie rywalek. Hiszpański zespół obronił jeszcze trzy meczbole, zmuszając trenera EŁKaeSianek do przerwania gry. Po przerwie jedna z rywalek zagrała w siatkę i Łódzkie Wiewióry wróciły do Polski z pierwszymi punktami w Lidze Mistrzyń.

MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 19 punktów.