ŁKS Commececon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów  3:0
(25:23, 25:16, 25:22)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-04-14

Był to drugi i ostatni mecz półfinałowy w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Ligi – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set
Spotkanie gorzej rozpoczęły Łodzianki, które miały problemy w przyjęciu oraz w ofensywie. Poskutkowało to ich dwupunktową stratą (1:3), która powiększyła się za sprawą skutecznego bloku Katarzyny Zaroślińskiej-Król (2:5). Podopieczne Lorenzo Micellego prezentowały się dobrze w polu serwisowym, jednak nie zawsze wykorzystywały swoje okazje w kontrze. To sprawiało, że przez długi czas różnica utrzymywała się na poziomie 3-4 punktów (12:8). Łodzianki nie poddawały się, poprawiły swoją grę w ofensywie. Coraz częściej punktowały blokiem i doprowadziły do remisu (16:16). Gospodynie poszły za ciosem, dołożyły punktowe zagrywki. Siatkarki Develeopresu popełniały coraz więcej błędów i przegrywały już 19:22. Rewelacyjne serwisy Katarzyny Zaroślińskiej-Król pozwoliły rywalkom doprowadzić do remisu (22:22). Kapitalnym posunięciem okazało się wprowadzenie na boisko Izabeli Kowalińskiej. Za sprawą jej skutecznej ,,czapy”, zawodniczki ŁKS miały piłkę setową (24:23), a seta zakończył blok atakującej gospodarzy (25:23).

Łodzianki świetnie otworzyły drugą odsłonę spotkania. Punktowały blokiem, dołożyły do tego kąśliwe zagrywki i prowadziły już 4:1. Rzeszowianki nie podłamały się nieudanym początkiem, wyróżniały się dokładnie w tych elementach, co przeciwniczki. Na tablicy wyników widniał remis (4:4). Mądrze atakowała Aleksandra Wójcik. Podopieczne Michala Maska dobrze czytały grę rywalek, co skutkowało odbudowaniem przez gospodynie trzypunktowej zaliczki (8:5). Przyjezdne popełniały błędy, co spowodowało nerwową atmosferę w drużynie (7:12). Trener Lorenzo Micelli próbował ratować sytuację zmianami, lecz nie przyniosły one pożądanego skutku. Podstawowe zawodniczki wróciły na boisko. Po kontrze wykorzystanej przez Katarzynę Zaroślińską-Król oraz punktowym bloku atakującej zawodniczki gości zmniejszyły straty (13:15). Dwie skuteczne ,,czapy” Klaudii Alagierskiej pozwoliły EŁKaeSiankom uspokoić sytuację (18:14). Bezradne przyjezdne nie potrafiły znaleźć sposobu na skuteczną grę rywalek. Łodzianki zdominowały końcówkę i wygrały seta (25:16).

Początek trzeciej odsłony spotkania miał bardzo wyrównany przebieg. Oba zespoły w miarę pewnie kończyły swoje pierwsze akcje, a wynik oscylował wokół remisu. Ta sytuacja zmieniła się po autowym ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król (10:8). Rzeszowianki szybko wyrównały stan seta, za sprawą skutecznego bloku atakującej gości (12:12). W tym momencie seta w drużynie Developresu skutecznie w ataku prezentowała się Jelena Blagojević i do niej było wystawiane stosunkowo dużo piłek. Podopieczne Michala Maska odbudowały dwupunktową zaliczkę za sprawą kontry wykorzystanej przez Aleksandrę Wójcik. Powiększyły ją po uderzeniu ze środka Klaudii Alagierskiej (18:15). Gospodynie poszły za ciosem, świetnie zagrywały, a Zuzanna Efimienko-Młotkowska wykorzystała kontry (21:16). Dzięki kąśliwym serwisom Katarzyny Zaroślińśkiej-Król przyjezdne zbliżyły się do rywalek (22:24), lecz zawodniczki ŁKS nie wypuściły z rąk awansu do finału. Spotkanie zakończyła zepsuta zagrywka atakującej Developresu.

MVP spotkania została wybrana Marta Wójcik, która zdobyła 5 punktów.