ŁKS Commercecon Łódź – Allianz Vero Volley Milano 1:3

Sezon 2023/2024 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

2024-02-20

Warto zapamiętać:
– był to pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Lidze Mistrzyń,
– po długiej kontuzji na parkiecie wystąpiła Zuzanna Górecka.

CEV Champions League Volley 2024 – Women) to 24. sezon Ligi Mistrzyń, rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Rywalki szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Stało się to w dużej mierze po autowych atakach Łodzianek. Kiedy przestrzeliła Valentina Diouf oraz Aleksandra Gryka było już 3:7. Trzy kolejne punkty zapisały na swoim koncie gospodynie, które doprowadziły do remisu. Po autowym ataku Kamili Witkowskiej oraz zablokowaniu Aleksandry Dudek przeciwniczki powróciły do trzech ,,oczek” przewagi, którą stale powiększały. EŁKaeSianki grały niedokładnie i zacięły się w ofensywie. Choć ich rywalki także nie weszły na swój najwyższy poziom to ich prowadzenie nie było zagrożone. Po kiwce w antenkę Dudek dystans wynosił już sześć punktów. Na boisku pojawiła się Zuzanna Górecka, która powróciła po 9-cio miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Pierwszą piłkę od razu przyjęła i Łodzianki mogły się cieszyć z wygrania akcji. Niemniej ich straty nie zmniejszały się. Zawodniczki Marco Gaspariego mogły grać spokojnie, gdyż w pełni kontrolowały przebieg tej partii. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Paola Egonu.

W drugim secie dużo działo się w polu serwisowym obu zespołów. Asy serwisowe po obu stronach siatki sprawiły, że to zawodniczki ŁKS miały dwa punkty więcej. Po autowym zagraniu Kary Bajemy oraz świetnej zagrywce Valentiny Diouf zrobiło się 10:6. Wiewióry dobrze zagrały w środkowym fragmencie seta i po trafieniu Amandy Campos w linię dziewiątego metra było 15:9. Po błędzie w ataku Egonu różnica wynosiła już osiem punktów i tym razem to gospodynie zdominowały swoje przeciwniczki. Przyjezdne zdołały uzbierać tylko 14 ,,oczek”.

Przegrana w poprzedniej partii wyraźnie podrażniła przyjezdne. Po skończeniu kontry przez Miriam Sylle oraz bloku Dany Rettke było 6:2. Łodzianki miały spore problemy z przyjęciem, co przekładało się na ich skuteczność w ataku. W szeregi Włoszek powrócił także blok i to po zatrzymaniu Julity Piaseckiej zrobiło się 12:8. EŁKaeSianki nie mogły się zbliżyć, gdyż zaczęły popełniać błędy w polu serwisowym. Choć w końcu zaczęły punktować przy swoim przyjęciu to nie mogły zniwelować różnicy. W końcówce seta rywalki prowadziły sześcioma ,,oczkami”, a ich prowadzenie nie było ani na moment zagrożone. Prowadzenie utrzymały do końca i wyszły na prowadzenie w meczu 2:1.

Na początku czwartej części dużo dobrego działo się przy Danie Rettke. Jej ataki oraz blok sprawiły, że zrobiło się 6:1. Kiedy asa serwisowego posłała Alessia Orro sytuacja EŁKaeSianek była bardzo trudna. Wprawdzie gospodynie odrobiły trzy punkty w jednym ustawieniu, ale nic to nie zmieniło, gdyż chwilę później ich straty ponownie były takie same. Przeciwniczki dominowały na boisku, a kiedy miały dobrze przyjętą piłkę nie miały problemu ze skończeniem swoich akcji. Gdy którejś nie trafiły to ustawiały blok, dlatego dystans stale rósł (17:8). W końcówce nic się nie zmieniło. Reprezentantki Włoch grały na coraz większym luzie i wychodziło im wszystko co sobie zaplanowały. Po trafieniu z prawej strony Paoli Egonu ich przewaga wynosiła dziesięć ,,oczek”. Spotkanie zakończyła Egonu i to siatkarki z Mediolanu wygrały 3:1 czyniąc ogromny krok w kierunku awansu do półfinału Ligi Mistrzyń.

MVP spotkania została wybrana Alessia Orro z dorobkiem 3 punktów. Najlepszą zawodniczką ŁKS została wybrana Valentina Diouf z dorobkiem 22 punktów.

– Aleksandra Gryka,
– Valentina Diouf,
– Amanda Campos,
– Kamila Witkowska,
– Julita Piasecka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Aleksandra Dudek, Paulina Zaborowska, Anastazja Hryshchuk i Zuzanna Górecka.

Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Fizjoterapeuta: Marcin Kębłowski.
Trener Przygotowania Motorycznego: Michele Patoia.

CLVolleyW – skrót meczu

ŁKS Commercecon Łódź – Alessandro Chiappini i Zuzanna Górecka po meczu z Vero Volley Milano