ŁKS Commercecon Łódź – ASPTT Mulhouse Miluza 3:1
(25:23, 25:19, 21:25, 25:18)

Sezon 2020/2021 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

Puchary Europejskie

2021-02-04

Był to szósty i ostatni mecz drużyny ŁKS Commercecon Łódź w grupie C Ligi Mistrzyń sezonu 2020/2021. Ze względu na pandemię COVID-19, rozgrywki grupowe, które decydowały o awansie do ćwierćfinałów, były prowadzone w ramach dwóch turniejów, w systemie “każdy z każdym”. Drużyny miały do rozegrania w sumie 6 meczów grupowych. Turnieje grupy C odbyły w Płowdiw w dniach 24–26 listopada 2020 i w Łodzi, w dniach 2–4 lutego 2021.

Od początku pierwszego seta, na boisku dominował ŁKS do stanu 10:5. Francuzki odrobiły starty i reszta partii była bardzo wyrównana. Przy wyniku 23:23, skuteczne ataki Katariny Lazović i Katarzyny Zaroślińskiej-Król spowodowały, że “Wiewióry” wyszły na prowadzenie w meczu.

Początek drugiego seta był wyrównany do stanu 13:12, ale wejście Katarzyny Zaroślińskiej – Król na zagrywkę, pozwoliło stworzyć łodziankom przewagę 17:12. Przyjezdne walczyły do końca, lecz ostatni punkt dla ŁKS zdobyła Katarzyna Zaroślińska-Król.

W trzecim secie na boisku dominowały siatkarki z Miluzy 20:15 i prowadzenie utrzymały do końca partii, wygrywając 25:21.

Szybko na prowadzenie wyszły “Łódzkie Wiewióry” 12:3. Przewagę utrzymały do końca. Ostatni punkt zdobyła Katarzyna Zaroślińska-Król i to ŁKS mógł się cieszyć się ze zwycięstwa.

MVP spotkania, została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król z dorobkiem 21 punktów.