ŁKS Commercecon Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2
(23:25, 25:18, 25:17, 24:26, 15:13)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2018-11-03

Był to pierwszy mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać.
W meczu udziału nie wzięła kontuzjowana Ewa Kwiatkowska.

Początek meczu był niezwykle nerwowy dla obu drużyn. Mnożyły się proste błędy, a wynik oscylował wokół remisu. Siatkarki Pałacu pierwsze wyszły na prowadzenie 6:4, ale Łodzianki po dobrych akcjach Moniki Bociek i Aleksandry Wójcik odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 9:8. Od stanu 12:10 dla gospodyń coś się jednak w zespole EŁKaeSianek zacięło i to przyjezdne punktowały cztery razy z rzędu. Po ataku Moniki Fedusio było już 20:17 dla Bydgoszczanek, a trener Michal Masek poprosił o przerwę. Nie pomogła ona zbyt wiele, atak Patrycji Balmas dał rywalkom piłkę setową przy stanie 24:19. I właśnie wtedy ŁKS zerwał się do odrabiania strat. Ataki Moniki Bociek i Regiane Bidias dały Łodziankom cztery punkty z rzędu, jednak po chwili Ewelina Krzywicka zakończyła seta wynikiem 25:23 dla Pałacu.

ŁKS drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia 3:0, a rywalki nie mogły poradzić sobie z zagrywką Valerie Nichol. Po chwili po ataku Moniki Bociek było już 6:1, a gdy swój atak skończyła Regiane Bidias ŁKS prowadził 9:1. Łodzianki zdecydowanie dominowały na boisku, trener Piotr Matela drugą przerwę wykorzystał już przy stanie 12:3 dla gospodyń, jednak Pałac mimo to podniósł się i wrócił do gry. Błędy Wiewiór powodowały, że gra Bydgoszczanek się nakręcała i w pewnym momencie przewaga Łodzianek stopniała do jednego punktu (15:14). Dopiero zagrywki Marty Wójcik, która zmieniła Amerykankę na rozegraniu pozwoliły siatkarkom ŁKS znów odskoczyć od rywalek (18:14). Do końca seta podopieczne trenera Maska nie wypuściły już przewagi z rąk, ataki Moniki Bociek i blok Aleksandry Wójcik pozwoliły im na pewną wygraną 25:18.

W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 9:9. W zespole ŁKS ciężar gry wzięła na siebie Regiane Bidias. Łodziankom coraz częściej udało się stawiać szczelny blok i dzięki temu zaczęły zyskiwać przewagę. Po dwóch atakach Aleksandry Wójcik było już 18:14 dla ŁKS i trener Piotr Matela wykorzystał drugą przerwę. Gospodynie były jednak na fali i zdobywały punkty seriami. Blok na Monice Fedusio dał im piłkę setową przy stanie 24:16, a po chwili Monika Bociek zakończyła seta wynikiem 25:17 i było już 2:1 dla Łódzkich Wiewiór.

Czwarty set rozpoczął się wyśmienicie dla zespołu z Bydgoszczy, który po ataku Eweliny Krzywickiej prowadził już 5:1. ŁKS szybko się otrząsnął, ataki Aleksandry Wójcik i szczelny blok pozwolił im odrobić straty i doprowadzić do remisu 7:7. Łodzianki jednak miały problemy z przyjęciem i przez to gra się wyrównała. Wynik cały czas oscylował wokół remisu aż do stanu 17:17. Potem atak i blok Moniki Fedusio dał Drużynie z Bydgoszczy prowadzenie 20:18. Świetnie znów spisywała się Bidias i Łodzianki miały piłkę meczową przy stanie 24:21. Wtedy jednak stało się coś nieoczekiwanego. Pałac zdobył pięć punktów z rzędu przy zagrywce Fedusio i wygrał tego seta, doprowadzając do tie-breaka.

5. set.
Decydującą partię lepiej rozpoczęły rywalki, które wyszły na prowadzenie 4:1. Pałac prowadził przy zmianie stron boiska 8:3. I znów EŁKaeSianki wróciły do gry i rozpoczęły pogoń, doprowadzając do remisu 11:11. W końcówce Pałac prowadził jeszcze 13:12. Potem jednak nastąpiła niezwykle długa akcja, którą zakończyła Regiane Bidias i było 14:13 dla ŁKS. Mecz zakończyła znów po długiej akcji Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Łodzianki po zaciętej walce pokonały Pałac 3:2.

MVP spotkania została wybrana Marta Wójcik, która przez cały mecz bardzo dobrze kreowała grę i zdobyła 5 punktów.