ŁKS Commercecon Łódź – Białostocka Akademia Siatkówki Klub Sportowy 3:0
(25:15, 25:15, 25:23)

Białystok 2022 - Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.

zawody / turniej

2022-09-04

Białystok

Warto zapamiętać:
– trener ŁKS nie miał do dyspozycji: Klaudii Alagierskiej – Szczepaniak, Kamili Witkowskiej, Zuzanny Góreckiej i Roberty Ratzke,
– funkcję kapitana Łódzkich Wiewiór pełniła Paulina Maj-Erwardt,
– w drużynie z Białegostoku występowała była zawodniczka ŁKS Katarina Osadchuk,
– MVP meczu została wybrana Siatkarka ŁKS Kinga Drabek.

Był to drugi i ostatni mecz siatkarek ŁKS w ramach Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego w siatkówce kobiet. Drugi zwycięstwo Łódzkich Wiewiór pozwoliło Im zająć pierwsze miejsce w turnieju.

Początek spotkanie był bardzo wyrównany, obie drużyny zdobywały punkt za punkt do stanu 10:10. Gdy na zagrywkę weszła Lana Scuka ŁKS wyszedł na czteropunktowe prowadzenie. Drużyna z Łodzi utrzymała wysokie prowadzenie do końca i wyszła w meczu na prowadzenie 1:0.

Drugą partię również rozpoczął lepiej ŁKS, wychodząc na prowadzenie 11:6. Wysokie prowadzenie Łodzianki utrzymały do końca, a ostatni punkt w secie zdobyła Aleksandra Gryka asem serwisowym,

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły gospodynie, wychodząc na prowadzenie 13:7 i o czas poprosił Trener Alessandro Chiappini. Przewaga zawodniczek z Białegostoku malała, aż Łodzianki doprowadziły do remisu przy stanie 21:21. Ostatni punkt w meczu skutecznym atakiem zdobyła Julita Piasecka.