ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3
(18:25, 28:30, 20:25)

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2020-09-18

Był to mecz pierwszej kolejki sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Liga – 85. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 68 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

W pierwszym secie na prowadzenie wyszły przyjezdne 20:15 i wysokie prowadzenie utrzymały do końca, a ostatni punkt blokiem zdobyła Andrea Kossanyiova.

Drugi set lepiej zaczęły siatkarki z Bielska Białej 12:5. ŁKS walczył do końca i doprowadził do wyrównania 22:22 i końcówka drugiego seta była bardzo wyrównana, obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 28:28. Ostatni punkt zdobyła asem serwisowym Weronika Szlagowska i BKS prowadził już 2:0 w meczu.

Od początku trzeciego seta zawodniczki BKS miały trzy-czteropunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca i to one mogły cieszyć się z pierwszych trzech punktów w sezonie.

MVP spotkania została wybrana Magdalena Janiuk. Najlepszą siatkarką ŁKS została wybrana Klaudia Alagierska, która zdobyła 8 punktów.