ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0

2023-04-22

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Warto zapamiętać:
– w drużynie z Bielsko-Białej wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Weronika Sobiczewska,
– po tym meczu stan rywalizacji (do 2 zwycięstw) wynosił 1:0 dla ŁKS.

Opis.
Był to pierwszy mecz półfinałowy fazy Play-off sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Zagrywka Valentiny Diouf od początku sprawiała rywalkom dużo kłopotów (6:2). Przyspieszenie gry przez rozgrywającą rywalek i dwa asy Szczepańskiej-Pogody, dały im prowadzenie 7:6. Chwilę później skuteczne ataki dołożyła Borowczak i walka zrobiła się bardzo wyrównana. Oba zespoły bardzo dobrze grały w obronie, ale to ŁKS lepiej wykorzystywał swoje szanse w kontrataku (17:14). Drogi przez Łódzki blok zupełnie nie mogła znaleźć Damaske. Piłkę setową atakiem zdobyła Aleksandra Gryka i po obronie Angeliki Gajer trudną piłkę skończyła Zuzanna Górecka (25:20).

2. set.
Atak Dominiki Pierzchały rozpoczął seta, ale Damaske dalej nie mogła znaleźć drogi przez Łódzki blok. Kontrę pewną ręką wykorzystała Valentina Diouf (6:3). Obie rozgrywające bardzo przyśpieszały grę, a EŁKaeSianki ułatwiały sobie grę bardzo dobrą zagrywką. Dzięki dobrej obronie sprytną kiwkę wykorzystała Lana Scuka (16:11) i ŁKS coraz pewniej kontrolował sytuację na boisku. Z potrójnym blokiem poradziła sobie jeszcze Borowczak (22:18), ale jej zespół popełniał kolejne błędy w polu zagrywki. Skuteczny blok na Majce Szczepańskiej-Pogodzie zakończył seta (25:19).

3. set.
Trzeciego seta lepiej rozpoczęły siatkarki BKS. Od bloku odbiła się Valentina Diouf (5:1). Prowadzenie przyjezdnych nie trwało długo, po asie serwisowym Kamili Witkowskiej już był remis (7:7). Dłuższą wymianę kiwką zakończyła Damaske (12:10) i coraz lepiej po stronie rywalek funkcjonowała gra na siatce. Kłopoty Borowczak w przyjęciu i dobre wybory gospodyń w ataku doprowadziły do nerwowej końcówki, którą dzięki żelaznym nerwom na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie. Pewną ręką atak skończyła Lana Scuka (25:22).

MVP spotkania, została wybrana Aleksandra Gryka, która zdobyła 14 punktów.