ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK Bielsko Biała 3:1

2021-03-14

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Był to pierwszy mecz ćwierćfinałowy fazy play-off Tauron Ligi. Stawką był awans do półfinału rozgrywek o tytuł mistrzyń Polski sezonu 2020/2021, 85. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 68 przeprowadzono w formule rozgrywek ligowych, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Pierwszy set, był bardzo wyrównany do stanu 23:23, ale zmiana w drużynie z Bielska Białej (Świrad – Dąbrowska) pozwoliła rywalkom zdobyć decydujące dwa punkty w tej partii.

2. set.

W drugim secie, na boisku dominowały łodzianki 15:10. Wejście Joanny Pacak na zagrywkę, pozwoliło “Wiewiórom” powiększyć przewagę (20:10), której łodzianki już nie straciły i doprowadziły do wyrównania w meczu.

3. set.
W trzeciej partii, obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 25:25, ale dwa skuteczne ataki w samej końcówce seta Ann Kalandadze, pozwoliły objąć łodziankom prowadzenie w meczu 2:1.

4. set.

Czwartego seta, lepiej zaczęły przyjezdne (5:0, potem 10:4 i 20:14), ale podwójna zmiana w drużynie z Łodzi (Pacak – Ninković oraz Bongaerts – Pasznik), pozwoliła odrobić straty i doprowadzić do remisu 25:25. W ostatniej akcji, zawodniczka z Bielska Białej – Gabriela Orvosova zaatakowała w aut i to ŁKS, mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w 1/4 finału Mistrzostw Polski.

MVP spotkania, została wybrana Katarina Lazović, która zdobyła 13 punktów.