ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1
(25:20, 22:25, 25:20, 25:19)

Sezon 2020/2021 - Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet

Puchar Polski

2021-02-10

Był to mecz ćwierćfinałowy rozgrywek o Tauron Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet, 64. edycji zmagań o siatkarski Puchar Polski, odbywających się od 1932 roku.

Przez cały pierwszy set łodzianki miały dwu-trzypunktowe prowadzenie i wejście Katariny Lazović na zagrywkę w końcówce, pozwoliło powiększyć przewagę i wygrać seta 25:20.

W drugiej partii, zawodniczki z Bielska Białej miały trzy-czteropunktowe prowadzenie, którego eŁKaeSianki nie mogły zniwelować i to przyjezdne doprowadziły do remisu w meczu 1:1.

Trzeci set dobrze zaczęły “Wiewióry” (11:5), ale wejście Gajewskiej na zagrywkę pozwoliło zmniejszyć siatkarkom BKS przewagę do stanu 11:10.
Przez resztę partii łodzianki miały dwu-trzypunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca i wyszły na prowadzenie w meczu 2:1.

W czwartym secie, na boisku dominowały eŁKaeSianki 19:10. Bielszczanki próbowały odrobić straty, ale decydujący punkt dla ŁKS zdobyła atakując Klaudia Alagierska i to ŁKS mógł cieszyć się z awansu do półfinału Pucharu Polski.

MVP spotkania, została wybrana Britt Bongaerts z dorobkiem 5 punktów.