ŁKS Commercecon Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0
(25:20, 25:22, 29:27)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2018-12-08

Był to ósmy mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki BKS, ale gospodynie szybko odrobiły straty i od stanu 6:6 zdobyły cztery punkty z rzędu. Świetnie funkcjonował blok Łodzianek, jednak przyjezdne powoli odrabiały straty. Po ataku Emilii Muchy ŁKS prowadził już tylko 15:14, a po chwili BKS doprowadził do remisu 17:17. W końcówce EŁKaeSianki jednak wróciły do swojej dobrej gry. Po ataku Regiane Bidias miały piłkę setową przy stanie 24:19. Punktowy blok zaliczyła jeszcze Nina Herelova, a po chwili Monika Bociek zakończyła pierwszego seta wygraną Łódzkich Wiewiór.

W secie drugim od stanu 3:1 dla rywalek ŁKS zdobył sześć punktów z rzędu. Świetnie spisywała się Klaudia Alagierska. Zarówno w bloku jak i w ataku, popisała się również asem serwisowym. Potem jednak skuteczność odzyskała Emilia Mucha. Pomagała jej Olivia Różański i przewaga Łodzianek stopniała do jednego punktu (10:9). Gdy BKS wyszedł na prowadzenie 13:12 o przerwę natychmiast poprosił słowacki szkoleniowiec ŁKS, ale po powrocie na boisko Wiewióry przegrały kolejne trzy akcje. Błędy własne Bielszczanek pozwoliły jednak gospodyniom wrócić do gry i odrobić straty, a po ataku Aleksandry Wójcik wyjść na prowadzenie 18:17. Atak Kornelii Moskwy i as serwisowy Muchy pozwoliły Bielszczanką zmniejszyć straty (23:22), potem jednak rywalkom nie dała szans Regiane Bidias. Brazylijka pewnie skończyła dwa ataki i ŁKS prowadziły już 2:0.

Trzeciego seta od mocnego uderzenia rozpoczęły rywalki, które po ataku Olivii Różański prowadziły już 4:0. Przy stanie 6:3 dla rywalek o przerwę poprosił trener Michal Masek, ale BKS nie odpuszczał. Coraz pewniej w ataku czuła się Różański (7:10). Dopiero skuteczne zbicia Agaty Wawrzyńczyk pomogły Łodziankom odzyskać rytm gry. Gdy Regiane Bidias doprowadziła do remisu 16:16 grę przerwał trener Bartłomiej Piekarczyk. Po powrocie na boisko rozgorzała walka punkt za punkt, ale w końcówce to BKS po dobrym bloku Niny Herelovej miał piłkę setową przy stanie 24:22. Potem pomyliła się w polu zagrywki Martyna Świrad, a blok Klaudii Alagierskiej dał gospodyniom wyrównanie. BKS miał jeszcze trzy piłki setowe, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Ostatnie piłki wzbudziły ogromne emocje. Siatkarki gości miały pretensje do sędziego, ale to ŁKS po ataku Aleksandry Wójcik, bloku Ewy Kwiatkowskiej i błędzie rywalek cieszył się z wygranej 29:27 i 3:0 w całym spotkaniu.

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Wójcik, która zdobyła 13 punktów.