ŁKS Commercecon Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0

Goleniów 2019 - Goleniów Cup

zawody / turniej

2019-09-14

Goleniów

Był to drugi mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Goleniów Cup, odbywającego się w dniach 13-15 września w Goleniowie.

Warto zapamiętać:
– trener ŁKS miał do dyspozycji 11 siatkarek; zabrakło w składzie Aleksandry Wójcik i Klaudii Alagierskiej, które odpoczywały po Mistrzostwach Europy,
– MVP meczu została wybrana Joanna Pacak z dorobkiem 12 punktów.

Mecz ŁKS z BKS rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt. Gdy Łodzianki po kiwce Darii Szczyrby i ataku z środka Joanny Pacak odskoczyły na dwa punkty (9:7), o przerwę poprosił trener Bartłomiej Piekarczyk. Dzięki ofiarnej grze w obronie, ŁKS miał sporo okazji w kontrataku, które wykorzystywał (14:10). Gdy Bielszczanki zbliżyły się na dwa punkty (19:17), grę przerwał trener Marek Solarewicz. EŁKaeSianki nie dały się już dogonić. Seta, wynikiem 25:22 dla ŁKS, zakończyła zepsuta zagrywka Martyny Świrad.

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla Łódzkich Wiewiór, które szybko wyszły na prowadzenie 6:3. Bielszczanki przy zagrywkach Pavli Smidovej odrobiły straty i po ataku Magdaleny Wawrzyniak doprowadziły do remisu 9:9. Potem wyszły na dwupunktowe prowadzenie. ŁKS błyskawicznie odrobił straty i przy stanie 14:12 dla Łodzianek o przerwę poprosił trener Piekarczyk. Wiewióry cały czas miały niewielką przewagę. Po drugiej stronie siatki coraz śmielej poczynała sobie Oliwia Różański i po jej ataku BKS doprowadził do remisu 20:20. W końcówce bielszczanki miały piłkę setową przy stanie 24:23. Mimo to ŁKS wygrał trzy kolejne wymiany i całego seta 26:24.

Podopieczne trenera Piekarczyka dobrze rozpoczęły trzeciego seta. Łodzianki jednak szybko odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie 7:6. ŁKS odskoczył rywalkom i po kiwce Izabeli Kowalińskiej prowadził już 11:8, potem 14:10. Zespół z Bielska-Białej nie odpuszczał i zmniejszył straty do jednego punktu (16:17), a potem doprowadził do remisu 18:18. Przy stanie 22:20 dla rywalek o przerwę poprosił trener Marek Solarewicz. Po chwili był już remis 23:23. W końcówce atak Izabeli Kowalińskiej i blok Evy Mori przesądził o wygranej Łódzkich Wiewiór (26:24).