Miejsce wydarzenia.
Łódź

Warto zapamiętać:
– był to drugi mecz fazy 1/8 Pucharu CEV,
– za porozumieniem z Klubem z Gran Canarii, oba mecze tej fazy zostały rozegrane w Łodzi.

Opis.
Międzynarodowe rozgrywki organizowane cyklicznie przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów, przeznaczone dla żeńskich drużyn klubowych zajmujących czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych, które nie zostały zakwalifikowane do Ligi Mistrzyń.

1. set.
Mecz lepiej rozpoczęły Łodzianki, wychodząc szybko na prowadzenie. Nieporozumienie pomiędzy Marią Alvarez a Lucią Varelą podwyższyło prowadzenie gospodyń (5:3). Hiszpański zespół ponownie nie był w stanie przełożyć dobrej obrony na grę w kontrataku. W środkowej fazie seta nastąpiło rozluźnienie po stronie Łodzianek. Manzano wykorzystała kontrę i doprowadziła do remisu (15:15). Wysiłki ŁKS na siatce nie przekładały się na skuteczność w ataku. To doprowadziło do zaciętej końcówki. Autowy atak Veronicy Jones-Perry dał rywalkom przewagę (22:21). Cenną przechodzącą piłę wykorzystała Martyna Grajber i to również Jej atak umożliwił uniknięcie kłopotów w secie, dając ŁKS wygraną (25:23).

2. set.
Na początku seta Martyna Grajber, obroniła jeden z mocnych ataków Matienzo dosyć “pechowo” – piłka uderzyła ją w twarz. Skuteczny atak Varely i blok na Ivnie Colombo dał prowadzenie przeciwniczkom (4:1). Bardzo dobrze w polu zagrywki radziła sobie Ivna Colombo, a chwilę później kiwka Veronicy Jones-Perry w kontrze doprowadziła do remisu (6:6). Skuteczna gra w ataku po stronie ŁKS przez Pietrę Jukoski i Veronicę Jones-Perry pozwoliła objąć Im prowadzenie w secie 12:7. Wysokie prowadzenie Łódzkie Wiewióry utrzymały do końca. Piłkę setową Drużynie z Łodzi dał blok Kamili Witkowskiej. Ostatnią piłkę w tej partii zdobyła również Kamila, tylko tym razem atakiem. ŁKS prowadził 2:0 i był już pewny awansu do 1/4 finału Pucharu CEV.

3. set.
Na początku tej odsłony zespoły walczyły punkt za punkt. As serwisowy Gonzalez dał hiszpańskiej drużynie przewagę (7:5). Bardzo dobrze w polu zagrywki radziła sobie Klaudia Alagierska. Cały czas widoczna na siatce była Kamila Witkowska (11:8) i ŁKS wrócił na prowadzenie. Bardzo pewnie w ataku grała Julita Piasecka, a rywalki miały coraz większe kłopoty w przyjęciu. Kontra wykorzystana przez Ivnę Colombo tylko powiększyła przewagę (19:13). Znowu w środkowej fazie seta nastąpiło rozluźnienie w drużynie ŁKS. Liczne błędy w wykonaniu Łodzianek doprowadziły do wyniku 20:19. W końcówce Siatkarki CV Gran Canaria bardzo dobrze grały w bloku, co doprowadziło do remisu 23:23. Skuteczny atak, a następnie blok w wykonaniu Kamili Witkowskiej zamknęły mecz wynikiem 3:0 dla ŁKS

MVP spotkania została wybrana Paulina Maj-Erwardt.