Łódź

Warto zapamiętać.
W drużynie z Rzeszowa występowała była zawodniczka ŁKS, Ann Kalandadze.

Opis.
Był to mecz czternastej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 69. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Początek seta do stanu 12:12 był wyrównany, obie drużyny seriami zdobywały punkty. Po kilku błędach w przyjęciu po stronie ŁKS, zawodniczki z Rzeszowa wyszły na prowadzenie 19:12. Zmiana na przyjęciu w ŁKS (Piasecka – Jones-Perry) pozwoliła pomniejszyć przewagę gości, ale to oni ostatecznie wyszli na prowadzenie w meczu, wygrywając seta 25:19.

2. set.
Od początku seta prowadzenie objęły zawodniczki z Rzeszowa 9:7, 16:9. Zmiany w ŁKS na przyjęciu (Piasecka – Jones-Perry) i rozegraniu (Gajer – Ratzke) nie pozwoliły odrobić strat i rzeszowianki wygrał drugiego seta 25:19.

3. set.
Do stanu 11:11 obie drużyny zdobywały punkt za punkt. Gdy na zagrywkę weszła Ann Kalandadze przyjezdne wyszły na prowadzenie 16:11. Zmiana na przyjęciu (Jukoski – Jones-Perry) pozwoliła Wiewiórom wyrównać w secie 20:20, gdzie do stanu 25:25 gra toczyła się punkt za punkt. Ostatni punkt w meczu zdobyła skutecznym blokiem Ann Kalandadze.

MVP spotkania, została wybrana Jelena Blagojević, która zdobyła 15 punktów.