ŁKS Commercecon Łódź – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 1:3

2022-04-24

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Warto zapamiętać:
– był to drugi mecz półfinałowy fazy play-off Tauron Ligi o awans do finału rozgrywek o tytuł Mistrzyń Polski,
– w barwach drużyny z Rzeszowa występowała była zawodniczka ŁKS – Ann Kalandadze.

1. set.
Premierowa odsłona rozpoczęła się od wymiany punkt za punkt do stanu 7:7. Przeciwniczki skutecznie grały w bloku i wyszły na trzypunktowe prowadzenie 10:7, nie pomogły ani zmiany, ani przerwy, o które prosił Michał Cichy a przewaga wzrosła do 17:11. Od stanu 20:15 rzeszowianki pozwoliły rywalkom zdobyć tylko dwa oczka, wygrywając partię 25:17.

2. set.
Drugą partię lepiej rozpoczęły Wiewióry 7:2, gdy na zagrywkę po stronie przeciwniczek weszła Magdalena Jurczyk na tablicy wyników po chwili widniał remis 9:9. Do stanu 23:23 obie drużyny seriami zdobywały punkty, a ostatnie dwa punkty dla ŁKS zdobyły atakami Julita Piasecka i Valentina Diouf, dzięki czemu Wiewióry doprowadziły do remisu w meczu 1:1.

3. set.
Trzecia partia rozpoczął się od wyrównanej walki 7:7, 11:11. Skuteczna gra w ataku siatkarek z Rzeszowa pozwoliła wyjść im na prowadzenie 18:13, jednak gdy na zagrywkę weszła Julita Piasecka zdobywając dwa asy serwisowe, łodzianki zmniejszyły przewagę do 18:16. Wtedy o czas poprosił Stephane Antiga, po powrocie na boisko jego podopieczne utrzymały przewagę do końca seta, którego punktowym blokiem zakończyła Anna Stenzel 25:21.

4. set.
Na początku czwartej partii łodzianki wypracowały sobie czteropunktową przewagę 8:4 i wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Rzeszowa. Skuteczna gra na siatce Kary Bajemy dała rzeszowiankom trzypunktową przewagę 13:10 i to siatkarki z Rzeszowa przejęły inicjatywę 17:14. W końcówce eŁKaeSianki zdołały odrobić część strat 24:23, jednak błąd w ataku Valentiny Diouf dał zwycięstwo przeciwniczkom 25:23.

MVP spotkania została wybrana Kara Bajema, która zdobyła 26 punktów.

Najlepszą siatkarką ŁKS była Valentina Diouf, która zanotowała 27 punktów w meczu.