ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0

Sezon 2019/2020 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2020-01-26

Warto zapamiętać.
Giuseppe Cuccarini zadebiutował w roli pierwszego trenera ŁKS Commercecon Łódź, a Marek Solarewicz jako jego asystent.

Był to mecz piętnastej kolejki sezonu 2019/2020 rozgrywek Tauron Liga – 84. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 67. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 15. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Pierwszy set był bardzo wyrównany, obie drużyny zdobywały punkt za punkt. W końcówce na prowadzenie wyszły przyjezdne 20:17, ale mocne serwisy gospodyń pozwoliły odrobić starty i wygrać partię 25:23.

Druga partia również była bardzo wyrówna. W końcówce, znowu przeciwniczki wyszły na prowadzenie 23:20. Jednak to łódzkie Wiewióry zdobyły 5 punktów z rzędu przy zagrywce Katariny Lazović.

Od początku trzeciego seta, łodzianki miały dwu-trzypunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca i triumfowały w całym meczu 3:0.

MVP spotkania, została wybrana Eva Mori, która zdobyła 3 punkty kiwką ze skutecznością 100%.