ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0

2018-11-14

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Był to trzeci mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać.
W meczu udziału nie wzięła kontuzjowana Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

1. set.
Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki Legionovii, które wyszły na prowadzenie 4:2. Łodzianki błyskawicznie odrobiły straty i po dwóch asach serwisowych Regiane Bidias to one prowadziły 6:4. Siatkarki ŁKS szybko przejęły inicjatywę i przy stanie 11:6 dla gospodyń o pierwszą przerwę poprosił trener Olenderek. Drugą wykorzystał przy stanie 14:6 i dopiero wtedy jego podopieczne wzięły się za odrabianie strat. Ciężar ataku spoczywał na Krystynie Kickiej i przyjezdne powoli, ale skutecznie zmniejszały straty. Po autowym ataku Moniki Bociek ŁKS prowadził już tylko 18:17 i zrobiło się nerwowo w zespole gospodyń. Przy stanie 22:22 skutecznie zaatakowała Zuzanna Górecka, potem poprawiła Małgorzata Jasek i Legionovia miała piłki setowe. ŁKS obie obronił i rozpoczęła się walka na przewagi. W niej lepsze okazały się Wiewióry. Po ataku Klaudii Alagierskiej było 26:25 dla ŁKS, a po chwili skuteczny blok na Kickiej dał EŁKaeSiankom upragnione zwycięstwo w tym secie.

2. set.
W drugim secie ŁKS po atakach Moniki Bociek i Aleksandry Wójcik prowadził już 4:1. Potem gra się wyrównała i przyjezdne odrobiły straty, doprowadzając do remisu 5:5, a po ataku Krystyny Kickiej wyszły nawet na prowadzenie 8:7. EŁKaeSianki jednak znalazły słaby punkt zespołu przeciwnego. Od stanu 8:9 zdobyły osiem punktów z rzędu, dzięki czemu odskoczyły na bezpieczną odległość. Świetnie funkcjonował zwłaszcza Łódzki blok w tym fragmencie meczu. Legionowianki już się nie podniosły, a skuteczny ŁKS do końca seta dominował na boisku, Po skutecznym bloku na Beacie Olenderek było 24:14, jeszcze skutecznie zaatakowała Kicka, ale po chwili zagrała z pola serwisowego w siatkę i było już 2:0 dla ŁKS.

3. set.
Początek trzeciego seta był wyrównany. Z dobrej strony pokazała się powracająca po kontuzji Ewa Kwiatkowska. Po ataku Klaudii Alagierskiej ŁKS odskoczył rywalkom na dwa punkty (10:8). Gdy po skutecznym bloku na Kickiej było 23:15 wydawało się, że mecz zaraz się skończy. Legionowianki jednak zaczęły punktować, a gospodyniom przytrafiła się przestój. Skuteczna była zwłaszcza wprowadzona z ławki Cassidy Pickrell i przyjezdne zdobyły pięć puntów z rzędu. Potem jednak nie do obrony zaatakowała Aleksandra Wójcik, a spotkanie zwycięstwem 3:0 ŁKS zakończył skuteczny blok Łodzianek.

MVP spotkania została wybrana Marta Wójcik, która przez cały mecz bardzo dobrze kreowała grę i zdobyła 3 punkty.