2019-09-20

Szamotuły

Był to pierwszy mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Amica Cup.

Warto zapamiętać.
Trener ŁKS miał do dyspozycji 13 siatkarek. Zabrakło w składzie Katariny Lazović, która wraz z reprezentacją Serbii brała udział w Pucharze Świata w Japonii.

Początek spotkania należał do zespołu niemieckiego, który miał przewagę na siatce. Przeciwniczki ŁKS szybko wyszły na prowadzenie 8:4 po skutecznym bloku na Aleksandrze Wójcik. Nie pomogły przerwy na życzenie trenera Łodzianek, które miały spore problemy z przyjęciem zagrywek Nikoli Radosovej i przebiciem się przez blok rywalek (4:13). Dopiero wejście Darii Szczyrby uspokoiło nieco grę ŁKS. Było już jednak za późno, by podjąć wyrównaną walkę i dogonić rywalki. Dresdner SC wygrał tego seta 25:13 po ataku Nikoli Radosovej.

Początek drugiego seta to skuteczna gra blokiem niemieckiej drużyny i prowadzenie podopiecznych Alexandra Weibla 7:3. Tym razem jednak Wiewióry nie dały odskoczyć rywalkom, odrobiły straty i przy stanie 9:10 o przerwę poprosił szkoleniowiec DSC. ŁKS nie zwalniał tempa, wyszedł na prowadzenie 12:11, a po kolejnych trzech punktach EŁKaeSianek grę ponownie przerwał trener Weibl. Zespół z Drezna szybko odrobił straty, a w końcówce wykorzystał słabości Łodzianek i wygrał seta 25:21 po dobrym ataku Ivany Mrdak.

Początek trzeciego seta był w miarę wyrównany z lekką przewagą zespołu niemieckiego. Dwa ataki Aleksandry Wójcik pozwoliły Łodziankom na doprowadzenie do remisu 7:7, a gdy Łódzkie Wiewióry odskoczyły rywalkom na trzy punkty grę przerwał trener zespołu z Drezna. Niemiecka drużyna odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 12:11, co z kolei spowodowało natychmiastową reakcję trenera Solarewicza. Z pola zagrywki nie schodziła Mareen Von Romer (15:11). W końcówce Siatkarki z Łodzi nie były już w stanie odrobić sporej straty, a seta wynikiem 25:15 zakończyła Radosova.