ŁKS Commercecon Łódź – Dresdner SC 3:2
(22:25, 25:9, 20:25, 25:20, 17:15)

Szamotuły 2022 - Amica Cup

Rodzaj zawodów.
zawody / turniej

Sekcja.
Siatkówka kobiet

Data wydarzenia.
2022-10-22

Miejsce wydarzenia.
Szamotuły

Warto zapamiętać:
– trener ŁKS miał do dyspozycji wszystkie siatkarki,
– MVP meczu została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 24 punktów.

Opis: 
Był to drugi mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Amica Cup, odbywającego się w dniach 21-23 października w Szamotułach.

1. set.
Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia 4:2 ekipy z Niemiec, jednak ŁKS wyrównał na 4:4. As Sarah Straube dał Niemkom prowadzenie 9:6, a przy stanie 11:6 o czas poprosił Alessandro Chiappini. Dwa skuteczne bloki duetu Julita Piasecka/Klaudia Alagierska-Szczepaniak zmniejszyły straty Łodzianek do jednego punktu i o czas poprosił trener ekipy z Drezna (11:12). Niemki wróciły na trzypunktowe prowadzenie po punktowej zagrywce Lary Berger (15:12). Dwu-trzypunktowe przeciwniczki utrzymały do końca meczu i to One triumfowały w pierwszej partii 25:22.

2. set.
Świetnie rozpoczęły drugiego seta Łódzkie Wiewióry. Po ataku Zuzanny Góreckiej wyszły na prowadzenie 2:0 i bardzo szybko je zwiększyły. Blok duetu Valentina Diouf/Kamila Witkowska dał im przewagę 5:2, a po asie serwisowym Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak było już 9:2, a blok Zuzanny Góreckiej dał Wiewiórom prowadzenie 13:3 i o czas poprosił trener Alexander Waibl. Po asie serwisowym Valentiny Diouf było już 16:3 dla zawodniczek z Łodzi. Do końca seta Niemiecki zespół zdobył jeszcze sześć punktów i ostatecznie ŁKS wygrał 25:9.

3. set.
Trzecią partię lepiej rozpoczęły siatkarki z Drezna, które wyszły na prowadzenie 7:4. Łodzianki, dzięki skutecnzej grze w ataku wyrównały 9:9, a po przerwie na życzenie trenera z Niemiec wyszły na prowadzenie. Jednak gdy Niemiecki zespół wyszedł na czteropunktowe prowadzenie, Trener ŁKS poprosił o czas. Nie udało się EŁKaeSiankom dogonić już wyniku. W końcówce obroniły jeszcze dwie piłki setowe, ale ostatecznie uległy do 20.

4. set.
Czwartą partię lepiej rozpoczęły Wiewióry, a blok duetu Valentina Diouf/ Klaudia Alagierska-Szczepaniak dał im prowadzenie 2:0, a przy 4:0 o czas poprosił trener Waibl. Po ataku Lany Scuki było już 7:1 dla EŁKaeSianek, a atak Kamili Witkowskiej dał im przewagę 12:5. Po skutecznych atakach Valentiny Diouf i Lany Scuki ŁKS miał przewagę 22:18. Ostatni punkt w tym secie zdobyła atakiem Kamila Witkowska.

5. set. 
W piątym secie EŁKaeSianki wyszły na prowadzenie 4:2 po ataku Valentiny Diouf, a zbicie Kamili Witkowskiej dało im przewagę 7:5. Przewaga ŁKS zmalała do jednego punktu (10:11) i o czas poprosił trener Alessandro Chiappini. Po ataku Kamili Witkowskiej Wiewióry miały pierwszą piłkę meczową. Ostatni punkt zdobyła z zagrywki Roberta Ratzke i ŁKS wygrał 17:15, a cały mecz 3:2.

Skład ŁKS:
– Kamili Witkowska,
– Valentina Diouf,
– Zuzanna Górecka,
– Roberta Ratzke,
– Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– Julita Piasecka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Angelika Gajer, Anastazja Hryshchuk, Lana Scuka i Kinga Drabek (Libero)

Trener: Alessandro Chiappini
Trener II: Maciej Juszt
Trener II: Adrian Chyliński
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

Wielkopolska Siatkówka – cały mecz 


Źródło informacji.
lkscommerceconlodz.pl / Facebook - ŁKS Commercecon Łódź

Autor wpisu.
Pompon08

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this