ŁKS Commercecon Łódź – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:1
(26:24, 25:20, 24:26, 25:17)

Sezon 2021/2022 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2021-12-20

Warto zapamiętać.
W drużynie z Radomia, występowały cztery byłe zawodniczki ŁKS: Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Aleksandra Szczepańska (Pasznik).

Był to mecz trzynastej kolejki sezonu 2021/2022 (drugi mecz rundy rewanżowej) rozgrywek Tauron Liga – 86 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 69 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Pierwsza partia, była bardzo wyrównana, obie drużyny seriami zdobywały punkty wychodząc na prowadzenie.
Pierwszą piłkę meczową miały łodzianki, ale atak Zaroślińskiej-Król doprowadził do remisu 24:24.
25-ty punkt, skutecznym atakiem zdobyła Veronica Jones-Perry, a ostatni punkt kończący akcję zdobyła Klaudia Alagierska blokiem na Katarzynie Zaroślińskiej-Król.

W tym secie, na prowadzenie szybko wyszły radomianki 6:3, 9:4.
Dzięki skutecznym zagrywkom Ivny Colombo ŁKS wyrównał 10:10.
Do stanu 20:20 obie drużyny walczyły punkt za punkt.
Gdy w strefie zagrywki pojawiła się Joanna Pacak, ŁKS doprowadził do zwycięstwa w secie 25:20, a ostatni punkt zdobyła atakiem Veronica Jones-Perry.

Od początku partii, ŁKS miał jedno-dwupunktowe prowadzenie, które utrzymał do wyniku 24:23.
Przy stanie 25:25, w aut z zagrywki zagrała Katarzyna Zaroślińska-Król, wtedy sędzia drugi wraz z sekretarzem zawodów dopatrzyli się nieuprawnionej zawodniczki na boisku ŁKS – Kamili Witkowskiej, które weszła na boisku bez dokonania zmiany z Joanną Pacak. Zgodnie z przepisami, sędzia pierwszy cofnął punkty zdobyte przez Wiewióry w złym ustawieniu i przyznał jeden punkt przeciwniczkom, które to wygrały seta wynikiem 26:24.

Łódzkie Wiewióry od początku partii prowadziły powiększając swoją przewagę 7:5, 15:11, 19:13.
Wysokie prowadzenie eŁKaeSianki utrzymały do końca, a ostatni punkt zdobyła skutecznym atakiem Weronika Sobiczewska i to ŁKS wygrał cały mecz 3:1.

MVP spotkania została wybrana Roberta Ratzke, która zdobyła 3 punkty.