ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 2:3

2019-09-29

Był to trzeci i ostatni mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Commercecon Cup.

Warto zapamiętać:
– Trener ŁKS miał do dyspozycji 13 siatkarek,
– zabrakło w składzie Katariny Lazović, która wraz z reprezentacją Serbii brała udział w Pucharze Świata w Japonii,
– organizatorem turnieju był klub ŁKS Commercecon Łódź,
– tego dnia swoje urodziny obchodziła Klaudia Gajewska.

Lepiej mecz rozpoczęły gospodynie, które szybko objęły prowadzenie 5:1. Trener Radomianek był zmuszony poprosić o czas. Zaowocowało to lepszą grą przyjezdnych, które wykorzystały błędy w przyjęciu ŁKS i wyrównały stan seta (5:5). Gra się wyrównała i na dwupunktową przewagę wyszły EŁKaeSianki dopiero przy stanie 11:9. To dało Wiewiórom trochę spokoju i impuls do powiększania przewagi, która po skutecznym bloku zwiększyła się do 15:11. Liczne zmiany w zespole gości wpłynęły korzystnie na Ich grę. Radomka odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 22:21. W kolejnej akcji błąd ataku popełniła Izabela Kowalińska i pierwszy raz w tym meczu przyjezdne wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Pierwszej piłki setowej Radomianki nie wykorzystały, ale druga padła już ich łupem.

Drugą partię lepiej rozpoczęły przeciwniczki, wychodząc na prowadzenie 4:1. Trener Marek Solarewicz musiał zareagować na tę sytuację i poprosił o przerwę dla swojej ekipy. Łodzianki miały swoje szanse na odrobienie strat, ale ich nie wykorzystywały. Przewaga rywalek utrzymywała się na poziomie pięciu punktów (14:9). Liczne zmiany w składzie po stronie ŁKS nie przyniosły rezultatów i przewaga Siatkarek z Radomia cały czas rosła. Radomianki grały na sporym luzie, mając dużą przewagę (23:15). Bez problemu poradziły sobie w końcówce i wygrały również drugiego seta (25:15).

Trzeciego seta znowu lepiej zaczęły siatkarki gości, ale ŁKS doprowadził do wyrównania 5:5. Gra toczyła się bardzo wyrównanie. Łodzianki wyszły na prowadzenie 16:15, by po chwili je stracić za sprawą szczelnego bloku Radomki. Po skutecznej kiwce EŁKaeSianek na 17:17, trener Skrok poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po niej gra toczyła się punkt za punkt. Radomka wyszła na prowadzenie 21:19, a z kolei trener Marek Solarewicz zareagował czasem dla swojej ekipy. Przyjezdne nie cieszyły się długo z przewagi, bo ŁKS podkręcił tempo i po efektownej kiwce Evy Mori objął prowadzenie 22:21. Sytuacja zmieniła się po asie serwisowym Klaudii Laskowskiej, która dała zespołowi z Radomia pierwszą piłkę meczową (24:23). Gospodynie obroniły się w następnej akcji oraz wygrały kolejną i to one stanęły przed szansą rozstrzygnięcia partii na swoją korzyść. Udało im się za pierwszym razem po skutecznym ataku Aleksandry Wójcik.

Czwartą partię bardzo dobrze rozpoczęły Łódzkie Wiewióry, wychodząc na prowadzenie 9:3. EŁKaeSianki zaczęły grać skutecznie blokiem i niedługo potem wynik na tablicy pokazywał dziesięć punktów przewagi dla ŁKS (16:6).  Po chwili udanym blokiem popisała się Ewa Kwiatkowska, a piłkę z kontry skończyła Izabela Kowalińska i było już 21:7.  Wiewióry spokojnie dokończyły tę partię, wygrywając 25:9 i o wyniku meczu musiał zadecydować tie-break.

5. set.
Piąty set obie ekipy zaczęły równo, grając punkt za punkt do stanu 3:3. Na zagrywkę weszła Majka Szczepańska-Pogoda, posłała dwa asy serwisowe i wyprowadziła zespół Radomki na prowadzenie 6:4. W tym momencie o czas poprosił Marek Solarewicz. Przerwa nie zdekoncentrowała zawodniczki w polu serwisowym i Majka dołożyła trzeci punkt zagrywką (7:4). EŁKaeSiankom udało się odrobić jeden punkt i przy zmianie stron Radomka prowadziła 8:6. W końcówce seta ŁKS popełniał mnóstwo błędów i Radomka miała piłkę meczową, którą od razu skończyła, wygrywając cały mecz wynikiem 3:2.