ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 2:3
(26:24, 21:25, 27:29, 25:21, 11:15)

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2020-10-02

Był to mecz trzeciej kolejki sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Liga. Była to 85. edycja mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 68 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Pierwszy set lepiej zaczęły przyjezdne 7:3, 16:10, ale dzięki podwójnej zmianie w ŁKS (Zaroślińska-Król – Wawrzyńczyk oraz Bongaerts – Pasznik) łodzianki odrobiły straty przy stanie 16:16. Końcówka pierwszej partii była bardzo wyrównana i obie drużyny walczyły punkt za punkt 24:24, ale dzięki dwóm blokom, to ŁKS objął prowadzenie w meczu 1:0.

W drugim secie obie drużyny walczył punkt za punkt do stanu 20:20 i wtedy, dzięki wejściu na zagrywkę Zuzanny Szperlak, przyjezdne wyszły na prowadzenie i wyrównały w meczu.

W trzeciej partii obie drużyny zdobywały punkty seriami doprowadzając do stanu 27:27, ostatni punkt dla drużyny z Kalisza zdobyła Zuzanna Szperlak asem serwisowym.

Przez cały czwarty set “Łódzkie Wiewióry” miały dwu-trzypunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca partii, a ostatni punkt ŁKS zdobył, dzięki błędnemu atakowi Magdaleny Damaske.

5. set.
Tie-break’a lepiej zaczęły przyjezdne 4:1.
Siatkarki ŁKS odrabiały straty i na zmianę stron przechodziły tylko z jednym punktem straty.
Kaliszanki do końca utrzymały dwu-trzypunktową przewagę i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w meczu 3:2.

MVP spotkania została wybrana Weronika Centka. Najlepszą siatkarką ŁKS, została wybrana Katarzyna Zaroślińska – Król z dorobkiem 26 punktów.