ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 3:2

Przed sezonem 2021/2022

mecz towarzyski/sparing

2021-08-27

Warto zapamiętać.
Trenerzy umówili się na pięciosetowy pojedynek i dwa pierwsze sety rozegrane zostały do 25 zdobytych punktów, pozostałe do 15.

Był to drugi sparing ŁKS, w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/2022.

Przy wyniku 3:3, na zagrywkę weszła Pietra Jukoski (na koszulce nazwisko Jukowski) i opuściła pole serwisowe przy stanie 10:4 z jednym asem.
Drużyna z Kalisza powoli odrabiała straty, ale przy stanie 17:14 Jukoski ponownie zagrywała i ŁKS zdobył kolejne 5 punktów (22:15). Cały set to “koncert” gry Kamili Witkowskiej, która wraz z Julitą Piasecką blokowała wiele piłek przeciwnika. Kama także zdobywała punkty w ataku, dzięki znakomitej współpracy z Angeliką Gajer. Set zakończył się blokiem Julity Piaseckiej.

Przy wyniku 3:3, na zagrywkę weszła Ivna Colombo i ŁKS zdobywa 5 kolejnych punktów (8:4). Później gra wyrównała się i drużyna z Kalisza zbliżyła się na jeden punkt (12:11), a w końcu wyrównała stan spotkania (17:17). Przy wyniku 22:22, ponownie na zagrywce była Ivna Colombo, zdobywając punkt asem serwisowym (23:22), następnie atakiem po kontrze (24:22). Partię skończył atak “z obiegu” Kamili Witkowskiej. Bardzo dobrze grała Julita Piasecka.

Do wyniku 7:7 partia była wyrównana, po czym ŁKS zdobył przewagę (9:7). Przy stanie 12:10 za Ivnę Colombo, weszła Weronika Sobiczewska.
Bardzo dobrze grała Joanna Pacak i Julita Piasecka, jak również znakomicie układała się współpraca pomiędzy środkowymi, a rozgrywającą Angeliką Gajer. Seta skończyła blokiem Kamila Witkowska.

Przy wyniku 3:6, w pole serwisowe weszła Weronika Sobiczewska i doprowadziła do stanu 8:7, notując dwa asy. Trener Michal Masek rozpoczął eksperymenty ze składem, na boisku jednocześnie były dwie atakujące, dwie libero, gra bez rozgrywającej w celu “podwyższenia” bloku. Od stanu 9:9 zaczęła rosnąć przewaga zespołu z Kalisza (9:13).