ŁKS Commercecon Łódź – Fenerbahce Opet Stambuł 3:1

Sezon 2022/2023 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

Puchary Europejskie

2023-01-11

Warto zapamiętać.
Był to trzeci mecz ŁKS w grupie D Ligi Mistrzyń.

Liga Mistrzyń 2022/2023 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 23. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Roberta Ratzke otworzyła mecz asem serwisowym, ale dobra passa gospodyń nie trwała długo. Błędy własne Drużyny ŁKS i skuteczna gra siatkarek Fenerbahce wyrównała rywalizację. Po ataku Valentiny Diouf łodzianki prowadziły 12:10, a w kolejnych akcjach przewaga gospodyń rosła. Pomyłka Ariny Fiedorowcewej dała Wiewiórom prowadzenie 17:11. Wysokie prowadzenie Łodzianki utrzymały do końca, a ostatni punkt zdobyła Lana Scuka, asem serwisowym.

ŁKS otworzył bardzo dobrze również drugiego seta. Po asie serwisowym Roberty gospodynie prowadziły 4:0. Sytuację po stronie Fenerbahce ratowały Ana Cristina Souza i Beliz Baskir. Ich wysoka skuteczność w ataku pozwoliła przyjezdnym odrobić straty. Skuteczna gra w polu zagrywki i w bloku przeciwniczek odwróciła seta na korzyść zespołu z Turcji, co doprowadziło do remisu w meczu 1:1.

Początek trzeciego seta to wyrównana walka, gospodynie grały jednak bardzo cierpliwie. Wszystkie zawodniczki grały bardzo równo, a Roberta Ratzke mogła sprawiedliwie rozdzielać piłki do ataku. W połowie seta EŁKaeSianki prowadziły już 16:11 i tym razem nie dały sobie odebrać przewagi. Piłkę meczową Wiewióry miały po akcji Kamili Witkowskiej, a chwilę później gospodynie cieszyły się z wygranej 25:16.

Od początku czwartego seta gospodynie grały pewnie, prowadziły 5:3 po zablokowaniu Fiedorowcewej, a gdy skutecznie zaatakowała Valentina Diouf, było już 14:11. Turecki zespół próbował odrobić straty, ale skuteczna gra Łodzianek nie pozwoliła im na to. Ostatnią piłkę w meczu skończyła Klaudia Alagierska-Szczepaniak, dzięki czemu ŁKS mógł cieszyć się ze zwycięstwa za trzy punkty.

MVP spotkania została wybrana Roberta Ratzke, która przez cały mecz świetnie konstruowała grę, wystawiając piłki do swoich Koleżanek z Drużyny.